„Samozřejmě jsme rádi, že jsme nad kvalitním soupeřem zvítězili. O výsledku utkání rozhodla naše lepší produktivita v prvním poločase. I když i my jsme některé šance zahodili. Bohunice však byly zejména ve druhé půli, kdy jsme trochu polevili, běhavé a důrazné a místy i lepší. Hosté ukázali, že krajský přebor nevedou náhodou. Pro nás to v každém případě byla velmi kvalitní příprava," uvedl domácí trenér Petr Zemánek, který v sobotu postrádal pouze dorostence Pavelku a obránce Jakuba Čepila.

Lídr krajského přeboru a někdejší účastník divize D na umělé trávě Pod Búdama potvrdil své kvality a byl soupeři z vyšší soutěže stejně jako před týdnem Moravská Slavia Brno rovnocenným soupeřem. „Na naší straně však byla mnohem lepší produktivita," řekl předseda FK Mutěnice Petr Blaha, který utkání bedlivě sledoval.

Nejen šéfa slováckého klubu svým výkonem potěšil Lamáček, který byl jako správný kapitán u všech tří branek domácího celku. V 13. minutě levý záložník ideálně vysunul Radima Holešinského, jenž chladnokrevně poslal favorita do vedení. Nejkrásnější akce utkání přišla ve 38. minutě. Rychlou akci Mutěnic vyšperkoval centr Lamáčka z levé strany, na míč si naběhl Lukáš Koplík, který utěšenou střelou z voleje zvýšil na 2:0.

V závěru prvního poločasu navíc Lamáček využil chyby hostujícího obránce, když si vynutil jeho faul. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Michal Bíza. I hosté měli v první půli několik příležitostí, ale přestože byli v poli naprosto vyrovnaným soupeřem, z gólu se radovali až čtyři minuty před koncem, kdy gólmana Šupu přeloboval Suchý. „S míčem zřejmě ale zamýšlel úplně něco jiného," usmál se Blaha.

Vinaři byli ve druhém poločase nejblíže ke skórování v 57. minutě, kdy po pěkné individuální akci mířil do tyče Holešinský. Jelikož další tutovky zazdili Čepil s Koštuříkem, skončil zajímavý duel výhru Mutěnic 3:1. „Útoky měly navrch před obranami. Hrál se otevřenější fotbal," řekl Zemánek.

Podle bývalého ligového útočníka byly Bohunice ještě silnějším protivník než před týdnem Morenda. „Oba týmy nemohu objektivně zhodnotit, protože Moravské Slavii u nás scházelo více hráčů a ani Bohunice tady nebyli kompletní, přesto mi připadaly ještě fotbalovější než předchozí soupeř," dodal Zemánek.

Jeho tým příští sobotu vyzve Ivančice. Ve středu 18. února se pak utká s Rohatcem.

Přípravný fotbal

FK Mutěnice – TJ Tatran Bohunice 3:1 (3:0)

Branky: 13. Radim Holešinský, 38. Lukáš Koplík, 44. Michal Bíza z penalty – 86. Suchý.

Rozhodčí: Vondryska – Fridrich, Malík.

Diváci: 50.

Mutěnice: Horecký (46. Šupa) – Trávník (46. Kupčík), Benešovský (67. Bíza), Varmuža, Vydařilý – Koplík (46. M. Čepil), Bíza (46. Chromeček), Hromek, Lamáček – Koštuřík, Holešinský.