„Jsem spokojený s výsledkem a především výkonem ve druhém poločase, kdy jsme hráli opravdu velmi dobře," prohlásil hostující trenér Petr Zemánek.

Mutěnice ovšem úvod utkání absolutně nezvládly a již od sedmé minuty brankou Josefíka prohrávaly 0:1. „Viděl jsem Mutěnice dvakrát na vlastní oči, měli jsme je přečtené. Věděli jsme, že mají problém v defenzivě, takže jsme je chtěli hned od začátku přitlačit," nechal se slyšet domácí kouč František Ondrůšek.

Uherský Brod měl následně další příležitosti, ale brankář Horecký, který opět dostal přednost před Šupou, hosty několikrát podržel. „Velká škoda. Kdybychom přidali druhou branku, bylo by vymalováno. Místo toho jsme ale hrubou chybou darovali soupeři vyrovnávací gól a chvíli nato i druhý," litoval brodský kouč.

Nejblíže k druhému gólu měl po centru Michalce Hruboš, jenže ve stoprocentní pozici mířil hlavou nad. „První poločas jsme trochu prospali. Začali jsme hodně vlažně a dost profesorsky. Prohrávali jsme osobní souboje, nedařilo se nám skoro nic," přiznal Zemánek.

Celek z Hodonínska poprvé zahrozil po čtvrthodině hry. Vyložené šance ovšem Mutěnice v první půli neměly. Hosty vysvobodila až poločasová přestávka. Během ní se mutěničtí fotbalisté zklidnili a vyslechli pokynů kouče Zemánka.

Druhý poločas už jednoznačně patřil hostům, kteří začali soupeře přehrávat. „Ve druhé půlce utkání jsme hráli přesně to, co jsme chtěli a výsledek zcela zaslouženě otočili," řekl Zemánek.

K obratu zavelel Lukáš Koplík. Hráč Ratíškovic se prosadil opět po týdnu. Tentokrát jednadvacetiletý záložník skóroval po úniku a zpětné přihrávce Hromka na hranici pokutového území. Proti Koplíkově přesné ráně byl domácí gólman Ondrůšek bez šance.

Následně mohl dát gól i kapitán Trávník, ale zkušený brankář tvrdou ránu hostujícího beka vyrazil do bezpečí. Za nerozhodného stavu 1:1 měly šance oba týmy. Mutěnice byly před brankou soupeře mnohem nebezpečnější, Hosté se však prosadili až v závěru. Nejprve v devětasedmdesáté minutě si po narážečce s Koštuříkem a centru Závorky dali domácí vlastní branku. Výhru Mutěnic pečetil po Hromkově vysunutí rychlík Holešinský, který si obhodil i brankáře Ondrůška a za pomoci tyče poslal balon do odkryté branky. U Olšavy tak zavládl smutek. „Nedokážeme dobře rozehrané zápasy dotáhnout do konce. Přitom naše osa mužstva je jednou z nejzkušenějších v divizi. Letos se nám stalo už potřetí, že jsme ve druhé půli třikrát inkasovali. To už se nesmí opakovat," pronesl Ondrůšek.

Další ztráta bodů bývalého trenéra Hodonína, Šardic či Kyjova pořádně štvala. „To už není náhoda. Musíme si sednout a pořádně si to vyříkat. Kde vidím příčinu nepovedených druhých polovin? Řekl bych, že jde o uspokojení a následnou nekoncentrovanost," zlobil se Ondrůšek. Naopak vinaři byli spokojení. „Zápas jsme mohli rozhodnout i dřív," pravil Zemánek, který ale nemusel neproměněných příležitostí Koštuříka, Marcela Čepila a střídajícího Bábíčka litovat. Mutěnice se tak díky další letošní výhře usadily na třetím místě divizní tabulky.

Divize D, 4. kolo

ČSK Uherský Brod – FK Mutěnice 1:3 (1:0)

Branky: 7. Josefík – 51. Lukáš Koplík, 79. vlastní, 85. Radim Holešinský.

Mutěnice: Horecký – Trávník (62. Varmuža), Kupčík, Chromeček, Vydařilý – Holešinský, Koplík, Hromek, Závorka (87. Lamáček) – Koštuřík, Čepil (75. Bábíček).