K vítězství dovedla modrobílé zlepšená hra ve druhé půli. Velkou zásluhu na ní měl střídající Filip Hlúpik, jenž se ve 47. minutě obtočil kolem protihráče a poprvé v utkání prostřelil gólmana Košic.

O dvacet minut později petrovský rodák posadil přesný centr na hlavu dalšího náhradníka Civiče, který tvrdým zakončením poslal tým do dvoubrankového náskoku. K tomu Hlúpik hýřil celou dobu aktivitou na pravé straně hřiště. „Byl stěžejním hráčem," uznal také kouč Slovácka Svatopuk Habanec.

Třetí gól domácího týmu si připsal v 69. minutě Jaroslav Diviš, který po elegantním vysunutí Kunclem překonal soupeřova brankáře. Košice pak v 88. minutě už jen korigovaly skóre na 1:3. Brankáře Nemravu prostřelil důrazný Trebuňák. „Víme, že Košice skončily v poslední sezoně šesté, přesto z určitého důvodu sestoupily do druhé ligy. Ale co mám zprávy, tak kádr opustili pouze tři hráči, takže i kvůli tomu si vítězství cením," prohlásil pětačtyřicetiletý lodivod.

Podle Habance úterní duel splnil účel. Mrzel jej tak jen obdržený gól ke konci utkání. „Na polovině hřiště jsme udělali trochu frajeřinu a následně jsme byli kvůli klukovině potrestaní," zlobil se oblíbený kouč.

Slovácko se mohlo ujat vedení už v první půli, ale Prajza a Kerbr trefili pouze tyč a Sadílek minul po nedorozumění brankáře Ružinského se stoperem Mikčou odkrytou bránu. „Záměrem zápasu byla trochu taktická věc. Byla to defenziva, na kterou jsme se poslední dva dny zaměřovali. Hráčům jsme vyčetli některé chyby z posledního utkání v Trenčíně. Možná proto jsme na začátku střetnutí nebyli tolik odvážní směrem dopředu. Postupem času jsme si však začali vytvářet šance a nastřelili i dvě tyčky," řekl Habanec.

Ten mužstvo o přestávce a v průběhu druhé půle prostřídal, do hry se dostali další hráči. Pouze kapitán Libor Došek zůstal celých devadesát minut jen na tribuně. „V letní přípravě máme osm zápasů, Libora nepotřebuji vidět v každém utkání," řekl Habanec. „Chtěli jsme dát větší prostor Kovářovi, který zvládl šedesát minut," dodal trenér Slovácka, který šetřil i Kaloudu nebo brankáře Heču. Do hry nezasáhli ani testovaní útočníci Francis Koné a Roman Sabler.

Košice nehrály na jihu Moravy špatně. Tým z východu Slovenska, který byl v Luhačovicích na soustředění, měl několik přečíslení i zajímavých standardních situací, ale do vyložené šance se dostal pouze dvakrát. Po hodině hry zaměstnal gólmana Nemravu hostující útočník Gáll, v závěru pak zaznamenal čestný úspěch Košic Trebuňák. Za zmínku stály i pokusy Haskiče z poloviny hřiště a tvrdá rána Karaše.

Přípravný fotbal
1. FC Slovácko – FC VSS Košice 3:1 (0:0), hráno v Ratíškovicích
Branky: 47. Filip Hlúpik, 67. Eldar Civič, 69. Jaroslav Diviš – 88. Mojmír Trebuňák.
Rozhodčí: Pochylý – Drozdy, Slováček
Bez žlutých karet
Diváci: 360
Slovácko – 1. poločas: Daněk – Prajza, Košůt, Hoffman, Reinberk – Galuška, Valenta, Daníček, Sadílek, Kerbr – Kovář.
2. poločas: Nemrava – Šimko, Simerský, Rada, Kuncl – Kerbr (60. Civič), Havlík, Daníček (60. Šumulikoski), Sadílek, Hlúpik – Kovář (60. Diviš). Trenér: S. Habanec.
Košice: Ružinský (70. Stijakovič) – Tóth (70. Kubík), Pavúk, Mikča (70. Jonec), Djordjevič (70. Dancák) – Dimun (70. Takáč), Karaš (70. Trebuňák), Horodník (45. Hovančík), Bukata (60. Vancák) – Viazanko (43. Haskič), Gáll (70. Jano).