Vacenovice přijely do Podivína bez zraněného Bízy, který má natáhnuté vazy v koleni a letošní sezona pro něj skončila. Hostům na Břeclavsku scházel také veterán Radek Příkazský. Jeho pozici ve středové řadě zaujal stoper Špaček. Tento tah kouči Bezouškovi náramně vyšel.

Bývalý hráč Hodonína a Bzence skóroval hned ve 3. minutě. Devětadvacetiletý fotbalista se prosadil po centru Knotka ze strany na zadní tyč. Domácí obránce na míč nedosáhl a pro nepokrytého hráče Vacenovic nebyl problém uklidit balon do sítě.

Špaček mohl dát v prvním poločase ještě jeden gól, ale hlavou po standardní situaci mířil pouze do tyče. Jinak toho čtyřicet diváků moc nevidělo. „Herně jsme byli lepší, ale do šancí jsme se v první půli až tolik nedostávali. Domácí se snažili, ale bylo vidět, že nejsou v pohodě. Hráli v křeči, navíc byli až nepříjemně důrazní,“ uvedl vacenovický brankář a člen výkonného výboru klubu Marek Jaštík.

Celek z Hodonínska měl i po přestávce navrch. Druhou branku měl na kopačce Rehák. Slovenský útočník ale samostatný únik nezakončil přesně. Klid hostům dodala až technická střela Špačka, který chytře obstřelil brankáře Létala.
Vacenovice za stavu 2:0 kontrolovaly hru i výsledek, Podivín na zvrat neměl. Domácí si za devadesát minut vypracovali jednu vyloženou šanci, ale brankář Žigo spoluhráče po centru a dorážce k tyči podržel. Jinak domácí borci nebezpeční nebyli. „Naše vítězství je zcela zasloužené,“ dodal Jaštík.

Hovorany zvýšily šanci na záchranu krajské soutěže

Hovoranům se proti Křepicím náramně daří. Parta kouče Nedoby zdolala soupeře z Břeclavska na podzim a všechny body ve vzájemném duelu urvala také v neděli, kdy doma zvítězila po dvou gólech Jaromíra Hudce a jedné trefě Pavla Košuliče 3:0.

Hovorany se po páté letošní výhře přiblížily poslednímu soupeři na rozdíl jediného bodu a znovu zvýšili svoji šanci na záchranu nejnižší krajské soutěže.

Nedělní duel odpovídal postavení obou mužstev v tabulce. Diváci viděli vyrovnaný fotbal o důležité body. Domácím pomohla vedoucí branka Košuliče ve 34. minutě. Křepice se snažily o vyrovnání, žádné šance ovšem v první půli neměly. Hovorany mohly své vedení do přestávky ještě navýšit, ale žádnou z nadějných akcí nedotáhly.

Domácí podruhé udeřili ve 48. minutě, kdy se po centru Stehlíka z levé strany prosadil nekrytý Hudec. Hovorany se za stavu 2:0 uklidnily, kdežto výkon protivníka šel dolů. Křepice se snažily, ale přes organizovanou obranu se těžko prosazovaly.

Naopak domácí hráči chodili do otevřené obrany a zahazovali šance. Ondroušek s Hudcem ani Martinem Ivanem se neprosadili. Na druhé straně se dvakrát v krátkém sledu vyznamenal gólman Doležal, který bravurně zneškodnil soupeři šance. Výhru Hovoran pečetil dalekonosným nákopem ze sedmdesáti metrů Hudec. Bývalý hráč Bzence zaskočil hostujícího gólmana Franka. Ten vystřídal v 80. minutě jedničku Kokeše a na konci střetnutí inkasoval lacinou branku. „Je to pro nás důležitá výhra. Body jsme nutně potřebovali. Dobře už jsme hráli i před týdnem v Kněždubu, uspěli jsme ale až teď,“ uvedl šéf FK Hovorany Vlastimil Podivínský.