Hodonín byl před sobotním duelem v těžké pozici. Pokud by mladý tým důležitý souboj se sestupe rovněž ohroženou Spytihněví nezvládl, mohl by jihomoravský celek přijít v posledním zápase o divizi i regionální středisko mládeže. Hodonínští mladíci se ale na Zlínsku semkli a Slováckou Spartu ve druhém poločase přehráli.

„Všem nám spadl obrovský kámen ze srdce. Čtyři dny jsem pořádně nespal.Bylo to opravdu velmi náročné, ale kluci to dokázali. Za výkon i přístup děkuji všem hráčům i svým asistentům," oddechl si trenér RSM Mario Rossi, který na lavičce Hodonína nahradil dvě kola před koncem v úterý odvolaného kouče Davida Kříže.

Rossi udělal před zápasem ve Spytihněvi v základní sestavě hned několik zásadních změn. Šanci od první minuty dostali Novotný s Jankůjem a Reškou, Štěpanovský nastoupil na beku a Jiří Maršálek se vrátil na pravou stranu zálohy. Jen na lavičce zůstali stabilní hráči Svoboda se Šturmou.

„Mohu říct, že dorostenci, kteří nastoupili, vůbec nezklamali. Ba naopak, byli pro mužstvo obrovským přínosem a impulzem. Navíc nebyli zatíženi boje o záchranu, což se promítlo do utkání," pronesl Rossi.

I když jeho tým v úvodní části lepší, žádnou vyloženou šanci si nevytvořil. Hodonín několikrát zahrozil po standardních situacích či rohových kopech. Ty stejně jak pár střel z dálky ke gólu nevedly. „Prvních pětatřicet minut jsme drželi balon na svých kopačkách. Rozhodně jsme byli fotbalovější," řekl Rossi.

Ten si v prvním poločase několikrát oddechl. Spytihněv totiž párkrát hostující obraně pořádně zavařila. „V zápase jsme byli herně jednoznačně lepší. V utkání ale byly momenty, kdy mohla jít Spytihněv do vedení. V prvním poločase nás podržel při ojedinělé šanci soupeře brankář Navrátil," uvedl Rossi.

Ten dal nečekaně příležitost i Bartoňkovi, který kvůli tréninkovému výpadku a studijnímu zaneprázdnění v posledních zápasech nebyl vůbec nominovaný k utkání. Talentovaný mladík ale důvěru kouči Rossimu splatil vedoucím gólem. Bartoněk se v 51. minutě trefil po načechraném centru Novotného. Spytihněv dokázala odpovědět hned z následujícího protiútoku.

Zřejmě rozhodující okamžik přišel v 73. minutě, kdy se po přihrávce Jiřího Maršálka prosadil útočník Nevídal. Ten měl šanci už předtím, ale sólo Nevídala zastavil domácí brankář.

Třetí gól přidal dorostenec Reška, který se parádně hlavou trefil po centru Nevídala.

Slovácká Sparta se v hektickém závěru snažila bojovný duel ještě zdramatizovat, ale hostující tým si už nenechal mimořádně cenné vítězství vzít. „Znovu opakuji, že tento tým má obrovský potenciál. Kluci jsou šikovní, akorát si potřebují trochu vyčistit hlavu," dodal Rossi.

Hodonín zakončí sezonu nedělním střetnutím proti Velkému Meziříčí. Duel začíná na stadionu U Červených domků v 16.30.

Divize D, 29. kolo

Slovácká Sparta Spytihněv – RSM Hodonín 1:3 (0:0)

Branky: 55. střelec nehlášen – 51. Vojtěch Bartoněk, 73. Jiří Nevídal, 76. Tomáš Reška

Rozhodčí: Svoboda – Kondler, Juránek (Slabý)

Diváci: 150

Hodonín: Navrátil – Štěpanovský (76. Závorka), Spazier, H. Maršálek, T. Novotný – J. Maršálek, Jankůj, Šmahaj, Reška – Bartoněk (55. Svoboda) – Nevídal (89. Špaček).