„Snažím se přispět k tomu, aby mužstvo podalo co nejlepší výkon, a aby fungovalo vše, co fungovat mám,“ řekl Jozef Jarabinský.

Vážený fotbalový expert seděl během utkání s Ruskem vedle kouče Hřebíka. Bývalému kouči Sparty a Jablonce sdělil několik zajímavých postřehů. „Diskutujeme spolu a vyměňujeme si názory. Zodpovědnost je ale na něm,“ říká Jarabinský.

Bývalý hráč Slovanu Bratislava nebo Dukly Praha na trénování zatím nemyslí. „Roli patrona jsem přijal a snažím se jí plnit. V současnosti mně to vyhovuje,“ pravil Jarabinský.

Česká devatenáctka v úvodním zápase kvalifikace na mistrovství Evropy, kterou hostí jižní Morava, gól nedala a s Ruskem pouze remizovala. Podobný výsledek se zrodil i v Lanžhotě, Nizozemsko hrálo s Izraelem 1:1. „Všichni začínáme od nuly a s jedním bodem,“ uvedl Jarabinský.

Český výběr měl k vítězství blíže, ale v závěru ani jednu ze čtyř dobrých příležitostí neproměnil. „Ruský tým kvalitu má. Ze soupeře šel strach, ale k vítězství jsme měl blíž.

Šance byly na naší straně. I to svědčí o tom, že mužstvo se vydalo za všech sil a pro vítězství hodně udělalo,“ pronesl Jarabinský.

Na mladé reprezentanty České republiky se v Kyjově přišlo podívat 3200 diváků. „Je potřeba to ocenit. Lidé přišli a povzbuzovali,“ chválil diváky velezkušený kouč.

Jarabinskému, který prošel během kariéry mnoha kluby i zeměmi, se na jižní Moravě líbí. „Vše je na vysoké úrovni. Po stránce ubytování, tréninkových ploch nebo zázemí na stadionech,“ chválí uznávaný odborník.

Jarabinský stejně jako celá fotbalová veřejnost sleduje i ligovou scénu. Podle bývalého kouče Ankaragücü a Ostravy propuknou mistrovské oslavy na západě Čech. „Neumím si představit, co by se dělo, kdyby Plzeň ligu nevyhrála,“ pravil Jarabinský.

Čtěte také: Mladí Češi sahali v závěru po výhře nad Ruskem