Ani zlepšený výkon vinařů po přestávce zdramatizování závěru nepřinesl. Valcíři si dvougólový náskok bez problémů pohlídali.

Mutěnice prohrály potřetí v řadě. Navíc přišly i o zraněného Marka Petrička. „Zaspali jsme úvod utkání. Od toho se pak vyvíjel celý zápas,“ posteskl si vedoucí mužstva Mutěnic Vojtěch Vala.

Hosté nastoupili ve Slezsku v totožné sestavě jako v posledním domácím zápase s Kroměříží. Do konce přestupního termínu se tak vinařům nepodařilo úzký kádr rozšířit.

Domácí nastoupili do zápasu aktivně. Hned ve 4. minutě poslal Frýdek do vedení Soukup, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Kupkovou brankou a střelou do šibenice poslal favorita do vedení. „Než jsme se vzpamatovali, tak nám domácí dali gól na 2:0,“ sdělil Vala.

Na rozdíl dvou branek zvyšoval po krásné akci David Fromelius. Hosté se ve zbytku první půle pouze bránili. Domácí hnaní dopředu šesti stovkami diváků měli tlak i šance, brankář Kupka svůj tým několikrát skvěle podržel.

Kouč Vlček poslal do druhé půle na trávník dorostence Trávníka. Ani ten však výrazné oživení mezi zakřiknuté hosty nepřinesl. V největší šanci Mutěnic se v 80. minutě ocitl další střídající mladík. Pokus Vydařilého odkopl před brankovou čarou jeden z domácích obránců. „Nastoupil a hned měl šanci,“ informoval Vala. „Pokud bychom dali kontaktní gól, mohlo to být ještě zajímavé,“ míní zkušený funkcionář.

Další šanci si bezzubí hosté nevytvořili. A jelikož ani domácí své šance nedokázali proměnit, skončil výsledek dvougólovým vítězstvím celku ze Slezska. „Za celý zápas jsme si pořádnou gólovku nevytvořili. Měli jsme pouze pár závarů. Něco podobného jako doma s Kroměříží minulý týden. Výsledek byl ještě pro nás milosrdný,“ uzavřel Vala.

Předposlední Mutěnice mají před sebou náročný týden. V úterý čeká Vinaře odložené derby v Břeclavi, v sobotu doma přivítají Koštuřík a spol. béčko Olomouce.

Fotbal Frýdek-Místek – FK Mutěnice 2:0 (2:0)

Branky: 4. Soukup, 6. Fromelius
Žluté karty: Grusman – Hanák, Koštuřík
Diváci: 600

Frýdek-Místek: Lužný – Švrček, Hrdlička, Staněk, J. Prokeš – Cabák (50. Kořínek), Němec, Cesnek (62. H. Prokeš), Grussmann – Soukup (70. Málek), Fromelius.