„Nijak zvlášť jsem se necítila. Jiné to bylo hlavně kvůli tomu, že jsem hrála na pravé straně obrany, protože nás bylo trochu méně. Ale jinak jsem to nevnímala," usmívala se po utkání Klára Lamáčková.

Jedna ze stabilních hráček druholigového týmu pomohla Nesytu k postupu přes Horní Heršpice do třetího kola Poháru komise fotbalu žen. V příštím utkání se hodonínská děvčata postaví ligovému Slovácku. Zda u toho bude i Lamáčková, zatím není jisté. „V sobotu jsem bohužel v práci, takže pokud to vedení klubu nepřehodí na pozdější čas nebo neděli, tak to nestihnu," uvedla čtyřiadvacetiletá hráčka.

Slovácký celek bude příští víkend všechny opory potřebovat. Před rokem a půl schytaly Jihomoravanky od předního českého týmu desetigólový příděl, teď chtějí Blahová a spol. uhrát přijatelnější výsledek.

Pokud naváží fotbalistky nesytu na výkon z druhého poločasu proti Horním Heršpicím, nemusel by náročný duel skončit ostudou. „Druhá půle byla z naší strany o hodně lepší. Více jsme běhaly a bojovaly, chtěly jsme vyhrát, což se nám podařilo," řekla Lamáčková.

Rodačka z Mutěnic strávila v Hodoníně deset let. Do Nesytu přišla jako čtrnáctiletá holka. Ze žákyň se dostala do žen, kde se zabydlela na pravém kraji zálohy. Tohle místo bylo její, dlouhé roky ho nikomu neuvolnila.

Lamáčková pomohla slováckému celku ke spoustě vítězství. Rychlonohá fotbalistka svými úniky a centry připravila spoustu branek, několik důležitých gólů dala sama. Na jaře a v dalších sezonách budou její akce, bojovnost a přístup citelně scházet. „Nejvíc v paměti mi utkvělo jaro, než jsem odjela do Finska. Za trenéra Ríši Dobeše to bylo nejlepší. Hrály jsme hezký kombinační fotbal a vyhrávaly. I poslední zápasy pod trenéry Dohnálkem a Řezáčem byly výkony lepší, než jsme předváděly na začátku sezony. Fotbal nás znovu začal bavit," prohlásila.

I když se Nesytu na podzim tolik nedařilo, žádná revoluce se v hodonínském klubu nechystá. „Většinu zápasů jsme prohrály o gól. Soutěž je hodně vyrovnaná, uvidíme, jak to bude vypadat v budoucnu. Holky ale na druhou ligu mají," míní Lamáčková, která bude ve druhé polovině sezony hájit barvy divizního Brušperku. „Ani si moc nepohorším. Divize je tam na vyšší úrovni než se hraje tady na jihu Moravy. Zápasy se dají srovnat i s druhou ligou. Těším se tam. Jsou tam výborné holky, trenér," říká Lamáčková.

Bydlet bude v obci Lučina, která se nachází v severovýchodní části okresu Frýdek-Místek na levém břehu Žermanické přehrady. Za fotbalem bude stejně jako doposud pravidelně dojíždět. „Stýskat se mi samozřejmě bude. V kabině se holky se mnou rozloučily. Daly mi dárek na památku, čehož si moc vážím," dodala.

Skleněná plaketa jí bude připomínat vítězství Nesytu i skvělou partu.