Celek z Horňácka nastoupil proti Boršicím téměř kompletní. V sestavě veličanů nechyběli ani navrátilci z Rakouska Petr Kohůt a Lukáš Macko. „Petr by u nás měl zůstat, Lukáš se zatím rozmýšlí,“ řekl předseda Velké nad Veličkou Petr Kohůt starší.

Jeho syna, elitního střelce, v neděli zastoupili Erik Hrbáč a brankář Tomáš Sládeček, který se trefil z pokutového kopu. Za hosty se trefili Konrád a Martin Dofek. „Byl to vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách. Remíza podle mě odpovídá. Na to, že to byl první zápas, tak utkání mělo dobrou úroveň. Nás těší, že jsme nastoupili v sestavě, ve které bychom chtěli na jaře hrát,“ pravil Kohůt.

První tým Veselí blamáž v zápase s dorostenci nepřipustil a bez větších problémů si připsal na turnaji první vítězství. Hráči FC Veselí tak zpříjemnili svému kouči Janu Ševelovi sobotní oslavu padesátých narozenin. Za první mužstvo skórovali bratři Sládečkovi, Tomeček a Štefánek, branku dorostu vstřelil Hozák.

V dalších zápase se představili týmy ze Zlínska. V souboji dvou účatsníku krajského přeboru přehrálo Dolní Němčí Hluk 3:2. Ostrožská nová Ves porazila i díky brance Šálka Ořechov 3:2.

Zimní turnaj pokračuje zase o víkendu. Velká nad Veličkou změří v sobotu dopoledne své síly s domácím dorostem a FC Veselí se utká s Hlukem.

Zimní turnaj FC Veselí nad Moravou

1. kolo:
Veselí nad Moravou – Veselí starší dorost 4:1 (1:0)

Branky: V. Sládeček, R. Sládeček, Tomeček, Štefánek – Hozák


Dolní Němčí – Hluk 3:2 (2:0)

Branky: Tomáš Stojaspal, Karel Stojaspal, Kadlček – Zalubil, Bachárek


Ostrožská Nová Ves – Ořechov 3:2 (0:1)

Branky: Zálešák, Šálek, Galuška – Smějsa Vojta, Hruboš


Velká nad Veličkou – Boršice 2:2 (0:1)

Branky: Sládeček z penalty, Hrbáč – Konrád, Martin Dofek