Hráči ročníků 1999 a 2000 si triumf zajistili výhrou v posledním kole nad Bohunicemi, které o týden dříve sesadily z čela tabulky Svratku Brno. Ta na rekordní čtvrtý pohár za sebou nedosáhla Třetí skončilo Blansko. „Pro hráče i celý klub je to velký úspěch. Jsem spokojený s celou sezonou," prohlásil kouč veselské mládeže Radek Vlček.

Ten před posledním ročníkem na vítězství v soutěži vůbec nepomýšlel. „Hlavním cílem byla záchrana. Chtěli jsme hrát do pátého místa. Nakonec jsme celou sezonu bojovali se Svratkou v čele soutěže," uvedl Vlček.

Tomu pomáhali manželé Koskovi. Aleš plnil roli asistenta a vedoucího mužstva, jeho žena Jarmila zase zastávala funkci masérky a fyzioterapeutky. „Máme vynikající realizační tým. Manželé Koskovi mají v týmu dvojčata Dana a Richarda a hodně nám pomáhají," řekl Vlček, který převzal výborně připravený tým od svého kolegy Roberta Zemana.

Ve Veselí nad Moravou se sešly výborné ročníky hráčů, kteří vytvořili skvělou partu a po celou sezonu táhli za jeden provaz, což potvrdili ve většině zápasů. „Kluci na sobě neustále chtějí pracovat. Není to o tom, že jsme poskládali dobré mužstvo, ale kluci mají svůj cíl, za kterým si jdou," říká Vlček.

Zkušený kouč se mohl spolehnout na několik individualit. Přesto podle něj stál za triumfem poctivý kolektivní výkon. „Tři naši hráči byli mezi dvanácti nejlepšími střelci přeboru. Dominik Vlček, Lukáš Šťastný a Tony Martoni dohromady nastříleli víc než polovinu z devětadevadesáti gólů, které jsme v sezoně dali," pronesl veselský kouč.

Úspěšný tým v žákovské kategorii končí a přesouvá se mezi mladší dorostence.

Vlček tak bude mít v krajském přeboru k dispozici úplně nové družstvo.„Ze čtrnácti kluků zůstává pouze jeden," řekl známý lodivod, který by měl v nadcházejícím ročníku působit hlavně u žáků. Pomáhat však bude i u mužů a dorostu.

Letos měli Veselané čtyři žákovská družstva, kvůli nedostatku hráčů však muselo vedení klubu dva týmy hrající krajskou soutěž odhlásit.

Ve slováckém oddílu pracují téměř výhradně s odchovanci. „I když jsou někteří kluci z Vracova, Moravského Písku nebo Těmic, tak všichni hráči už jsou naši. Na střídavé starty nikoho nemáme," prozradil Vlček.

Udržet šikovné kluky je však nadlidský úkol. Zájem o talentované mladíky je hlavně ve Slovácku a v Hodoníně. „Zástupci těchto klubů k nám často jezdí na pozorování. David Šebesta, Dan Kosek, Lukáš Šťastný nebo Tony Martoni ale na vyšší soutěž určitě mají," pronesl Vlček.

Do dorostu Slovácka odchází Dominik Vlček. Trenérův syn doposud působil v ligovém týmu na střídavý start, teď tam odchází na přestup. „I další kluky bude těžké v budoucnu udržet," uvědomuje si kouč FC Veselí.

Další silný ročník si musí vychovat. „Takovou výkonnost jako u ročníku 1998 nemůžeme očekávat. Na druhé straně nemám obavy, že bychom měli hrát o záchranu. Ve Veselí jsou dobří trenéři, kteří kluky dokáží naučit," pravil Vlček.

Veselští žáci se připravují třikrát týdně. Někteří kluci odehrají za víkend i dva zápasy.