„Víme, že prohra musela někdy dojít. Mrzí mě však, že přišla zrovna v takovém zápase, ve kterém jsme byli jednoznačně lepší. Když budu objektivní, tak řeknu, že jsme měli 7:2 vyhrát,“ uvedl hostující trenér Petr Zemánek.

Známý kouč byl po středečním utkání zklamaný jedině z výsledku. K předvedené hře ani přístup hráčů výhrady neměl. „Klukům jsem za výkon poděkoval. Opravdu bojovali. Kromě koncovky jim nemám co vytknout,“ říká Zemánek.

Podle něj se na nepříznivém výsledku kromě mizerné koncovky podepsal také náročný program a zraněnými zdecimovaný kádr. „Naposledy doma proti Bystrci odehráli velmi těžké utkání,“ vrací se k víkendovému duelu Zemánek.

Vinaři ale v prvním poločase předváděly divákům výborný fotbal. „Měli jsme pět čistých gólových šancí,“ prohlásil hostující trenér.

Slovácký celek měl skvělý vstup do utkání. Mutěnice na protivníka vletěly a v úvodních pěti minutách si vypracovaly tři tutovky. Hned po rozehrávce mohl skórovat Koplík, který se ocitl sám před domácí brankou, ale balon ve vyložené pozici špatně trefil a brněnští zadáci míč na poslední chvíli odvrátili.

Vzápětí brankář Tatranu Roblík vychytal v samostatném nájezdu Čepila. Navrátilec v mutěnické sestavě měl pak další šanci, ale proti mladému gólmanovi neuspěl ani nadvakrát.

Po čtvrthodině hry hlavičkoval po rohu obránce Hynek Maršálek, skóre se však nezměnilo. Po dalším rohovém kopu měl zase gól na kopačce Trávník, sobotní ženich ale v jasné šanci pálil nad. „Fotbal se nehraje na umělecký dojem ani na krásu, ale na góly. Šancí jsme měli nespočet,“ uvedl Zemánek.

Bohunice se dvacet minut nedostaly pořádně z vlastní poloviny, z první vážnější akce ale nečekaně udeřily. Po rohovém kopu hostů a následné brejkové akci si přihrávku do šestnáctky nešťastně srazil do vlastní branky stoper Hynek Maršálek. „Byla to první a zároveň poslední akce Bohunic v prvním poločase,“ kroutil hlavou Zemánek.

Jeho tým i za nepříznivého stavu 0:1 dál diktoval tempo hry a vytvářel s šance i střelecké pozice, v zakončení se však neuvěřitelně trápil. „Už to nebyly stoprocentní tutovky, ale příležitosti, ze kterých padají branky,“ říká Zemánek.

Mutěnice stejně pokračovaly i ve druhé půli. Hosté mohli skóre po změně stran několikrát srovnat, ale brankář Roblík neinkasoval. Naproti tomu Brňané byli v koncovce neuvěřitelně produktivní a v 63. minutě z druhé vážnější akce zápasu udeřili. Po rohovém kopu se hlavou trefil Král a Bohunice se dostaly do obrovské výhody.

Mutěnice se dál snažily, gól jim však nebyl tentokrát souzený. Co nepochytal mladý bohunický gólman, zastavila domácí obrana nebo skončilo mimo. „Fotbal opravdu neměl logiku. Zápas jsme měli pod kontrolou. Bohužel góly jsme nedali, proto jsme prohráli Soupeře jsme neproměněnými šancemi postavili akorát na nohy,“ ví Zemánek.

Vinaři v závěru zariskovali, otevřeli hru, ale místo kontaktní branky znovu inkasovali. Na 3:0 zvýšil Král, který po nedorozumění brankáře Šupy s obránci Benešovským a Vydařilým proměnil penaltu nařízenou právě za faul mutěnického gólmana.

V tu chvíli favorit rezignoval. Hostující trenér za rozhodnutého stavu poslal do hry dorostence z lavičky, vinaři pak v závěru obdrželi ještě čtvrtou branku. Triumf Tatranu pečetil střídající Ullmann, který byl v tu chvíli na trávníku sotva pět minut.

Mutěnice i přes krutou prohru 0:4 zůstaly v čele krajského přeboru. Už v neděli je ale může přeskočit Tišnov, který ve středu ovládl pohár a v neděli se může dostat do čela tabulky. Do konce sezony zbývají pouze dvě kola. „Určitě nic nebalíme, budeme pořád bojovat,“ vzkazuje Zemánek. „Třeba Tišnov taky s někým ztratí,“ věří. „A když soutěž nevyhrajeme, nic se neděje,“ dodal mutěnický kouč.

Krajský přebor, předehrávka 26. kola -

Tatran Bohunice – FK Mutěnice 4:0 (1:0)

Branky: 63. a 83. z penalty Marek Král, 17. Hynek Maršálek vlastní, 88. Ondřej Ullmann
Rozhodčí: Hudec – Urbánek, Chabiča (Bábíček)
Žlutá karta: 79. Marcel Čepil (Mutěnice)
Diváci: 200
Mutěnice: Šupa – Trávník, H. Maršálek, Novotný, Vydařilý – J. Maršálek (86. Valíček), Benešovský (86. Michna), Koplík, Hromek (83. P. Lamáček), Drápal (85. Hanák) – Čepil (83. Jagoš).