Jak jste vnímal tu zprávu, že místo postupu se bude v Šardicích hrát jen okresní přebor nebo třetí třída?
My jsme se tuto zprávu dozvěděli od pana prezidenta Holešínského v úterý po tréninku. Samozřejmě to pro nás, pro všechny, bylo nemilé překvapení, šok a zklamání. Ale pan Holešínský je stoprocentním vlastníkem klubu, takže to rozhodovací právo je čistě v jeho kompetenci. Prostě se rozhodl takovým způsobem, jakým se rozhodl. My, trenéři, ani nikdo jiný tady toto jeho rozhodnutí neovlivníme. Nezbývá nám nic než to respektovat, a podle toho se zařídit.

Jak se podle vás nastalá situace podepíše na posledních utkáních?
To uvidíme až na hřišti. Bez pochyby to nebude mít pozitivní dopad. První už zůstaneme. Už to pro nás bude jen taková trpká vzpomínka za to, že jsme sice tu divizi vyhráli, ale nic si za to nekoupíme. Prakticky nám o nic nejde, ale budeme se chtít rozloučit v tom nejlepším světle.

Přes to, jak to dopadlo, budou v Šardicích nějaké oslavy druhého vítězství v divizi?
Jasně. To vítězství v divizi oslavíme a zapijeme. Závěrečný večírek máme naplánovaný. Na tom se nic nemění, akorát si tam trochu budeme kazit náladu tím rozhodnutím, že v Šardicích fotbal na vyšší úrovni nebude. Každý už bude muset trochu přemýšlet dopředu. Hlavně ti mladší kluci, co bude dál. V podvědomí nám bude tu náladu kazit to, že ta práce, kterou jsme udělali za delší dobu, co tady trenér Ondrůšek ten mančaft skládal, přijde vniveč. To bude taková kaňka na těch oslavách…

Je sice brzy, ale už vás kontaktovali některé kluby?
Mně osobně se zatím nikdo neozval. Jsem spíš překvapený, že už se to dostalo napovrch. Ten kolotoč se rozpoutá buď teďka, nebo po konci sezony. Sám jsem zvědavý, co to udělá. Je to takové zarážející, když vyhrajeme divizi a ten mančaft jako takový se rozprchne a každý si půjde svou cestou.

Dřív jste působil v Mutěnicích, teď v Šardicích. Jak vnímáte, že oba tyto kluby končí s vrcholovým fotbalem?
Oba kluby mají společné to, že jsou vedené jedním mužem. Ať už je to v Šardicích pan Holešínský a v Mutěnicích pan Jagoš. Tak to rozhodovací právo mají ve svých rukou pouze oni. Když se rozhodnou takovým, nebo makovým způsobem, tak s nimi ten fotbal stoupá a padá. Hráči, funkcionáři a trenéři se mohou na hlavu stavět, ale když se majitel rozhodne, tak s tím my ani oni nic neudělají.

Jak si dál plánujete fotbalový život?
Já osobně jsem upřednostnil zaměstnání a i kvůli tomu jsem skončil v Hradci. Kdybych se chtěl fotbalu věnovat na nějaké profesionální úrovni, tak bych v Hradci určitě zůstal. Rozhodl jsem se tak, nyní se budu fotbalem jen bavit. Mrzí mě to spíš kvůli mladším klukům v mančaftu, kteří jsou šikovní a mají něco před sebou. Je to pro nich kus kariéry.

Z Hradce jste sice odešel, ale určitě jste sledoval jeho postup do první ligy?
S klukama jsem v kontaktu prakticky denně, takže vím, co se tam děje. Postup jim určitě přeju. Prakticky se stejným mančaftem, který jsme měli loni a hráli jsme jedenáctý, dvanáctý flek, tak dokázali ligu vyhrát, úplně suverénně. Vliv na to mělo určitě to, že mančaft zůstal pohromadě. Přeju jim, aby se v lize ukázali v co nejlepší světle. A hlavně, aby se tam udrželi.

V Hradci příliš nepomýšlí na velké nákupy. Jaké mají podle vás v lize šance?
Nejsou v takové pozici, aby za nimi stál silný generální sponzor. Nemohou se proto ubírat takový směrem jako Slovácko, které když vstoupilo do ligy, tak nakoupilo hráče. V Hradci je to skromnější. Ale určitě nebudou hrát druhé housle. Jsem zvědavý, jak se s tím popasují.