Už v sobotním odpoledni čeká na svěřence trenéra Martina Ondy pořádně tvrdý oříšek. Na Orelský stadion totiž přijede lídr tabulky, ambiciózní Hodonín. Oba kluby mají stejný počet bodů, mančaft ze sousedního regionu je v čele tabulky jen díky lepšímu skóre.

„Nemáme se čeho bát, kluci jsou nažhavení, mají výbornou partu, v klubu je parádní atmosféra," hlásí předseda brodského ČSK Josef Hamšík, který na podobné utkání čeká téměř dvě desítky let. „To nebude zápas roku, to bude zápas dvacetiletí. Naposled jsme hráli třetí ligu v sezoně 1999/1998," připomíná šéf domácího klubu.

Pokud by Broďané v sobotu zvítězili, byla by vysněná Moravskoslezská fotbalová liga hodně blízko. Využili by ale případně klub právo postupu? „Rozhodně ano. Pokud jsme vyhráli nějakou soutěž, tak jsme vždycky postupovali. Nikdy se nestalo, že bychom postupové místo přenechávali jinému klubu. Stejné by to bylo i letos. Jestli si kluci třetí ligu vykopou, tak chceme, aby ji hráli. Zasloužili by si to. Museli bychom sice výrazně navýšit rozpočet, ale to už je další věc," přemítá nahlas Josef Hamšík.

Hodonína se neobává ani brodský gólman Štěpán Kohoutek. „Mají obrovsky kvalitní mužstvo. Řídícím článkem je exligový Tomáš Polách, kterého bude potřeba eliminovat, ale na podzim jsme je dokázali porazit 2:1, tak proč by se nám to nemohlo podařit i v sobotu? Když do zápasu dáme sto deset procent, tak nemůžeme odcházet ze hřiště jako poražený celek," je přesvědčená opora domácího celku. Ani v případě výhry ovšem nevidí bývalý brankář Slovácka situaci jako postupovou. „V případě úspěchu s Hodonínem nás čekají ještě velmi náročná utkání ve Staré Říši, kde se velmi těžce vyhrává a s velmi dobře hrajícím Šumperkem," varuje.

Hodonín vede známý exligový kouč František Komňacký, který do klubu přišel s jediným úkolem – vytáhnout tým do vysněné MSFL. V Uherském Brodě čeká jeho svěřence těžká šichta. Polách a spol. budou muset u Olšavy bodovat naplno.

„Pro nás jsou teď už všechna utkání klíčová. Brod je ovšem náš bezprostřední konkurent, máme stejně bodů. Připravím mužstvo co nejlépe. Soupeři máme co oplácet. Budeme tam hrát na výhru, aby poměr vzájemných zápasů byl pro nás výhodnější," říká odhodlaně bývalý kouč Synotu, Jablonce, Jihlavy nebo ostravského Baníku, který v sezoně 2003/04 dovedl k mistrovskému titulu. O dva roky později slavil prvenství i na Slovensku s Ružomberkom.

Vyzrát na slavnějšího kolegu se pokusí domácí lodivod Martin Onda. „Určitě by bylo hezké vyhrát, ale nebylo by to tak, že by Onda porazil Komňackého nebo naopak. My jako trenéři jistě budeme mít na zápas určitý vliv, o výsledku ale rozhodnou hráči na hřišti," nechal se slyšet kouč Uherského Brodu.

Podle něj bude v sobotu pod větším tlakem Hodonín, pro který je postup jednoznačným cílem. Výhodou domácích také může být triumf v úvodním vzájemném duelu. „I nám samozřejmě půjde o moc. Když už jsme se díky šňůře vítězství dostali tam, kde jsme, chceme to prodloužit. Ale s nožem na krku půjde do zápasu soupeř. I když hrají venku, tak musí hrát na výhru. Remíza totiž nic neřeší, na čelo tabulky by se totiž zřejmě vyhouplo Blansko," domnívá se Martin Onda, jenž připomněl i třetí tým, který je ve hře o postup.

Jeho svěřenci mají v posledních týdnech famózní formu, z osmi duelů šest vyhráli a dvakrát remizovali. Z posledních pěti zápasů pak vytěžili maximální počet patnácti bodů.

„Teď nás čeká asi nejtěžší možný soupeř, ale to ukáže až samotný zápas. Stát se může všechno. Soupeř má výborné hráče, my se ale nemáme čeho bát, už jsme porazili podobně kvalitní protivníky," věří svému týmu Martin Onda, který se vůbec nechce zatěžovat myšlenkami na postup. „To teď vůbec neřeším. I kdybychom vyhráli, pořád nás čekají ještě dva těžké duely," dodal

Divizní šlágr začíná v Uherském Brodě na Orelském stadionu v sobotu v 16.30 hodin. Čeká se rekordní návštěva letošního ročníku.

„Vím, že to nebudou tři tisícovky lidí, kteří chodili v Uherském Brodě na druhou ligu sezoně 1994/ 1995, ale tímto bych chtěl všechny fanoušky nejenom z Brodu a okolí na tento nesmírně důležitý zápas pozvat," řekl na závěr předseda domácího klubu a kustod reprezentačního A-týmu Josef Hamšík.