Jeden z jarních šlágrů se měl původně uskutečnit již na konci května, ale kvůli účasti reprezentantů Petra Kasaly a Tomáše Zůbka byl přeložen na 15. června. Ani ve středu se ovšem nehrálo. „Bohuničtí funkcionáři nám volali kolem třetí hodiny, ať do Brna nejezdíme, že je hřiště pod vodou," uvedl Lejsal.

Bzenečtí chtěli střetnutí odehrát už ve čtvrtek, nakonec se ale po vzájemně dohodě se soupeřem a svazovými činovníky do krajského města vydají až v pátek. „Je to škoda, protože ve stejném termínu hraje na mistrovství Evropy české reprezentace s Chorvatskem," připomíná Lejsal.

Tým vedený koučem Liborem Škodíkem čeká náročný závěr sezony. Hned v sobotu totiž zakončí Slovan parádní sezonu domácím duelem se Spartou Brno. Poslední utkání bude mít slavnostní nádech, neboť předseda Okresního fotbalového svazu Hodonín Petr Kotásek domácím předá pohár pro vítěze krajského přeboru.

Do konce sezony zbývá odehrát už jen osm zápasů. V nejvyšší krajské soutěži už jsou jistí medailisté. Soutěž v předstihu ovládl Bzenec, druhé skončí Bohunice, třetí příčka patří Bystrc. Do první A třídy sestupují Znojmo a Jevišovice. Nejlepším střelcem soutěže už se potřetí stane Petr Kasala. Nejvíce čistých kont vychytal v premiérové sezoně v přeboru bystrcký Jan Herink, který na svém kontě patnáct nul.