„Z důvodu průtrže mračen na Vyškovsku byl sportovní areál Framozu Rousínov zaplaven nedalekým potůčkem a voda musela být z hrací plochy odčerpávána i hasiči,“ informuje na webových stránkách klubu asistent trenéra Ondrůška Jaroslav Hastík.

Na návrh pořádajícího klubu sehrát zápas na umělé trávě v Líšni Šardice pochopitelně nepřistoupily, a tak sportovně technická komise ČMFS pro Moravu pro sehrání tohoto utkání stanovila další náhradní termín na středu 2. června od 17.00.

Oba týmy byly na utkání natěšeny. Šardice si mohly v Rusínově definitivně potvrdit divizní vítězství, domácí tým se chtěl na kvalitního soupeře vytáhnout a v boji o záchranu soutěže získat tři body. Rousínov byl připraven, trenéru Pavlu Svobodovi chybějí jen dlouhodobí marodi Píšek a Bárta. Více starostí má pořadatelský sbor. V úterý byl trávník v ještě horším stavu, než když bylo utkání v původním termínu odloženo.

Šardice tak čeká další duel až v neděli. Lídr soutěže zajíždí za svým nejvzdálenějším soupeřem do Pelhřimova. Loňský nováček z kraje Vysočina měl výborný podzim, ovšem na jaře se mu po výhře hned v úvodním kole v Uherském Brodě přestalo dařit a v tabulce klesl až do její spodní poloviny. Utkání, ve kterém si mohou Šardičtí zajistit divizní obhajobu začíná v Pelhřimově v 16.30. Podruhé odloženo bylo i utkání 1.B třídy skupiny C mezi domácími Miloticemi a Lednicí.