Žarošice půjdou do jarních odvet s osmadvaceti body v zádech. Pokud tým vedený trenérem Jiřím Maleňákem naváže ve druhé polovině sezony na úvodních třináct kol, mají se soupeři z popředí tabulky co ohánět. Zkušený tým je totiž nepříjemným protivníkem pro každého, navíc žarošické menší hřiště a nedělní dopolední termín svědčí málokomu. „Na jaře můžeme hrát v klidu. Zachránění už jsme," usmívá se trenér Žarošic Jiří Maleňák. Ten převzal mužstvo loni v létě po Tiboru Zmrzlíkovi a na podzim ho vytáhl na výsluní. Na první místo ztrácí celek z Kyjovska jediný bod. „Postup jsme zatím neřešili, ale pokud se nám podaří chytnout začátek, můžeme soupeře hodně pozlobit," ví Maleňák. „Určitě chceme navázat na podzimní výkony," přidává.

Žarošice chtějí prohánět lídra soutěže od úvodního jarního kola. „Veselí je velký aspirant na postup, ale chceme mu to znepříjemnit," přiznává Maleňák.

Na vyšší soutěž si ovšem myslí i další týmy. „Poslední slovo rozhodně neřekl Krumvíř, který má velmi dobrý tým a hraje pohledný kombinační fotbal," pochválil rivala Maleňák. Nahoře jsou i Kněždub, Hovorany nebo Velká nad Veličkou. „Třeba Kněždub mě svými výsledky překvapil. Na druhé straně i my jsme svým umístěním jistě někoho zaskočili," uvádí žarošický kouč, který může na jaře klidně spát, protože o zachování příslušnosti nejnižší krajské soutěže budou bojovat jiné celky. „Nevím, jaké změny kde chystají, ale podle mě se hlavně Vracov pokusí zastavit sešup a zvedne se nahoru," předpovídá Maleňák.

Jeho tým se od ledna intenzivně připravuje na jarní boje. „Na začátku zimní přípravy jsme trénovali třikrát v týdnu. Když bylo hezky, chodili jsme ven a běhali. Teď se kvůli mrazivému počasí scházíme dvakrát týdně v hale. Pokud je ale možnost, tak trénujeme i v sobotu," hlásí Maleňák.

Ten je s docházkou i přístupem svěřenců spokojený. „Pravidelně chodí deset až dvanáct lidí, což je na první B třídu slušné," říká. V současnosti jsou na marodce tři hráči. „Jsme rádi, že zatím nehrajeme žádné zápasy. Únor totiž bývá kvůli mrazům a nemocem hodně kritický," připomíná.

Herní přípravu odstartuje druhý tým první B třídy v neděli 22. února. „Záměrně začínáme později. Chceme totiž plynule navázat na jarní část sezony," vysvětluje Maleňák.

Jeho tým si na rozehrání vybral soupeře z okresního přeboru. Pak se popasuje s týmy z krajských prvních tříd. „Většinou jde o soupeře z Vyškovska," informuje mladý trenér.

Žarošice v zimě vyzvou Starý Poddvorov, Slavkov u Brna, Dražovice, Bohdalice a béčko Rousínova. Všechny zápasy odehrají na umělé trávě v Dambořicích.

Maleňák má tým pohromadě. Vedení klubu se navíc snaží sehrané mužstvo ještě posílit. V jednání je příchod dvou mladých hráčů, kteří na podzim nastupovali ve vyšších soutěžích. „Když to vyjde, kluci budou určitě posilami. Jména si zatím nechám pro sebe," říká kouč Žarošic.

Dobrou zprávou pro fanoušky je, že hostování brankáře Chromého se změnilo v přestup. „Jirka je tedy našim hráčem," upozorňuje Maleňák. Otazník ovšem visí nad pokračováním brankáře Holuba, kterého na podzim sužovaly zdravotní problémy. Zimní přípravu zkušený gólman s mužstvem nezahájil. „Zatím jsem s ním nemluvil, takže nevím, co zamýšlí. Ale chci se s ním spojit, protože druhý brankář nám chybí," prohlašuje Maleňák.

Toho hodně potěšil přístup útočníka Tomáše Frýborta. Rychlonohý forvard toho kvůli pracovním povinnostem a problémům s kotníkem na podzim mnoho neodehrál, v přípravě ale nevynechal trénink. „Má do fotbalu velkou chuť. Pokud mu to vydrží, zvýší konkurenci a bude ještě hodně platný," dodává Maleňák.