Lovčicím k první letošním bodům nepomohlo ani nové útočné duo. I když Adam Přikryl i Brazilec Alex Bonani Flamia, který přišel poslednímu týmu soutěže pomoci společně se zkušeným brankářem Juráněm a dalším ofenzivním hráčem Veselým z třetiligové Kroměříže, v nedělním utkání skórovali, porážku domácího celku neodvrátili.

Výkon Lovčic nebyl špatný, ale na bojující a pozorně hrající Žarošice to opět nestačilo. „Jsme zklamaní. Od utkání jsme totiž čekali rozhodně víc. Samozřejmě jsme nutně potřebovali bodovat. Chtěli jsme stáhnout náskok soupeře, což se nám nepodařilo. Hrálo se o víc bodů než jenom o tři," uvedl hrající kouč Lovčic Fotis Maniatis, který kvůli disciplinárnímu trestu nemohl na hřiště ani lavičku náhradníků. Bývalý ligový záložník tak duel sledoval za zábradlím vedle střídačky.

Úvod utkání patřil posíleným Lovčicím. Po dlouhém nákopu brankáře Juráně se k míči dostal kanonýr Přikryl. Navrátilec ze Žádovic napálil balon z dvaceti metrů přesně k levé tyči Holubovy svatyně. Hostující gólman byl proti povedené ráně bez šance.

Žarošice se dlouho nemohly pořádně prosadit. Zmrzlíkově partě pomohly až standardní situace. Ve 26. minutě hlavou vyrovnal nekrytý záložník Vrána.

„Jsme rádi, že nám standardky konečně začínají vycházet. Do té doby to byl úplně vyrovnaný zápas," pronesl hostující trenér Tibor Zmrzlík.

Lovčice si nedaly ani při dalších rohových kopech protivníka pozor a za další nedůraz v obraně tvrdě pykaly. V závěru prvního poločasu nejprve propálil bezmocného Juráně Frýbort a o tři minuty později završil obrat Stanislav Žaroský, který doklepl balon do sítě po dalším rohu a hlavičce Vrány do tyče.

„Dva slepené góly byly pro vývoj zápasu nejpodstatnější, protože dvoubrankové manko se ve vyrovnaném utkání dohání hůře," uvědomoval si Zmrzlík.

Jeho protějšek počínání svých svěřenců nechápal. „Zbytečnými chybami jsme dostali Žarošice do hry. My jsme naopak vypadli z role. Nepokryli jsme hráče soupeře při standardních situacích," zlobil se Maniatis.

Jeho tým se ale nevzdal a krátce po změně stran podruhé v zápase skóroval. Naději na zvrat oživil Alex. Šikovný Brazilec propálil se štěstím znovu skvělého Holuba.

Na druhé straně se činil i Juráň. Osmačtyřicetiletý gólman zneškodnil tutovku Chromého a vyloženou šanci Marošiho.

Hosty definitivně uklidnil Strmiska, který využil další laxnost v domácí obraně a prudkou ranou upravil na konečných 4:2. „Sice jsme velmi brzy dostali kontaktní gól, ale naštěstí Honza Strmiska duel rozhodl," řekl Zmrzlík.

I když se Lovčice snažily urvat alespoň bod, gól už nedaly. Aktivitou v závěru hýřil zejména Kyněra. Domácímu bojovníkovi ovšem scházela v koncovce přesnost. „Vzhledem k situaci v tabulce to byl rozdílový zápas. Jsme rádi za výhru i tři body," usmíval se Zmrzlík.

Žarošice to na Lovčice umějí. Na začátku letošního ročníku doma zvítězily 3:1. Podobným výsledkem skončil i druhý vzájemný souboj tradičních soupeřů. „Hosté za stavu 3:1 zalezli a my jsme se nedokázali přes jejich obranný val dostat. Věděli jsme ale , co nás čeká, takže nehledám žádné výmluvy. Je jenom naše chyba, jak jsme k utkání přistoupili, a jak jsme ho odehráli. Soupeř dal čtyři góly a my jenom dva, což rozhodlo," prohlásil Maniatis.

Lovčice se i po patnáctém kole drží s osmi body na posledním místě. „Každá nepříjemná situace je komplikovaná. Pokusíme se najít řešení. Uvidíme, jak to bude dál," dodal Maniatis.

1. B třída sk. C, 15. kolo

SK Lovčice – SK Žarošice 2:4 (1:3), hráno v Kyjově

Branky: 9. Adam Přikryl, 50. Alex Bonani Flamia – 26. Antonín Vrána, 40. Tomáš Frýbort, 42. Stanislav Žaroský, 71. Jan Strmiska. Rozhodčí: Stávek – Vašek, Drdla. Žlutá karta: Klíč (Žarošice). Diváci: 60.

Lovčice: Juráň – Kyněra, Šimeček, Maruška, Hála – Sánchez (53. Pouska), Macek, Veselý, Drápal (46. Voříšek, 77. Kunický) – Přikryl, Alex.

Žarošice: Holub – Z. Žaroský, Poláček, Ždánský, S. Žaroský – Maroši, Vrána, Strmiska, Vágner (74. Hořava) – Frýbort (65. Zmrzlík), J. Chromý (60. Klíč).

Více informací k víkendovému šlágru najdete v úterním vydání týdeníku Slovácko.