Dvě stě natěšených diváků vidělo na závěr podzimu pouze průměrné utkání. „Opravdu se toho na hřišti mnoho neudálo," řekl předseda SK Uhřice Petr Meduna.

Domácí nastoupili do zápasu bez brankáře Mokrého, který zůstal stejně jako zraněný útočník Jakub Neumann pouze mezi náhradníky. Nováček první B třídy začal dobře, úvodní nápor se ale po patnácti minutách rozplynul a hosté hru vyrovnali.

Naftaři hrozili hlavně po dlouhých autech. Góly měli na hlavě Mikšík s Pěnčíkem. Domácí hráči ale v zakončení neuspěli. Pak povedenou akcí předvedli Hroudný se Sychrou a Rotreklem, posledně jmenovaný ale střílel vedle. „Kdybychom se dostali do vedení, mohl být zápas zajímavější. Oproti minulým zápasům nám scházel drajv," pravil Meduna.

Ve zbytku první půle toho k vidění mnoho nebylo. Žarošice dobře bránily, ale směrem dopředu nijak nebezpečné nebyly. Uhřice zase proti připravenému soupeři nic nevymyslely. „Byl to spíše boj. Diváci se ve větrném chladném počasí moc nebavili," řekl Meduna.

Domácí měli i po přestávce herně navrch, ale ve finální fázi nebyli přesní, a tak většina akcí končila daleko před gólmanem Bajerem, který příliš práce neměl. Stejně na tom byl i uhřický Hovězák.

Rozhodnutí padlo v 71. minutě. Domácí stoper Tomáš Valihrach si tři metry před půlkou hřiště postavil balon a dlouhým nákopem ze čtyřiceti metrů zaskočil gólmana Bajera. Před ním balon ještě skočil, mladý brankář už nestačil zasáhnout.

Žarošice mohly skóre srovnat, ale v největší šanci nastřelily břevno. „To bylo ze strany hostů vše. Jinak na hře soupeře bylo vidět, že nejsou v optimální pohodě," prohlásil Meduna.

Uhřice s příchodem Neumanna viditelně ožily, další branky ale nepřidaly. Výsledek 1:0 vydržel až do konce. „Tři body jsme si zasloužili spíše za celý podzim než za to, co jsme předvedli se Žarošicemi," uvedl Meduna. „Kluky ale musím za první polovinu sezony pochválit. I když poslední zápas nebyl z naší strany ideální, tak jsme na podzim získali pětadvacet bodů. Zimní přípravu i celé jaro může být v klidu," dodal zkušený funkcionář.

Poslední Hovorany oživily šanci na záchranu

Poslední Hovorany v závěrečném zápase letošního ročníku oživily šanci na záchranu nejnižší krajské soutěže. Čtrnáctý tým tabulky doma zdolal Strážnici 3:1 a a přiblížil se Jiskře na jediný bod. Vítězný gól zaznamenal v 53. minutě Jaroslav Škrobák. Hostům k lepšímu výsledku nepomohla ani trefa kanonýra Marka Popelky. Sedmatřicetiletý forvard se v sestavě nováčka nečekaně objevil i přes ohlášený konec kariéry.

Útočník Popelka byl platným členem základní sestavy Strážnice. Navrch ale měli domácí hráči, kteří proti okresnímu rivalovi utnuli nepříznivou sérii a po měsíci se znovu radovali z vítězství.

Sto dvacet diváků vidělo za deště na těžkém terénu oboustranně bojovný fotbal. Strážnice sice přijela do Hovoran oslabená o některé hráče, ale prvních patnáct minut měla herně navrch. Úvodní nápor Jiskry přinesl pouze rohové kopy a centry. Domácí tým nepříjemné chvíle ustál a v 18. minutě nečekaně udeřil. Po centru z boku a následném závaru se trefil Zdeněk Šurýn. Strážnice však dlouho nesmutnila. Vzápětí totiž Popelka po standardní situaci vyrovnal na 1:1.

Hovorany se po přestávce zlepšily a za svoji aktivitu byly odměněny v 53. minutě, kdy vedení na domácí stranu vrátil Jaroslav Škrobák. Poslední tým mohl svůj náskok ještě několikrát navýšil, ale gólman Píža spoluhráče několikrát podržel. Zkušený brankář potřetí inkasoval až z penalty. Faul na Novotného zužitkoval Vojtěch Červinka. „Myslím, že naše vítězství je zcela zasloužené. Zatímco první půle byla ještě vyrovnaná, po přestávce jsme byli výrazně lepší," řekl předseda Hovoran Vlastimil Podivínský.

Tým vedený trenérem René Nedobou tak má i na jaře o co hrát. „Nic nebalíme, záchranu nevzdáváme. V zimě chceme mužstvo posílit," dodal Podivínský.