Hosty nasměroval mezi osm nejlepších týmů Michal Nos. Tvořivý středopolař se blýskl ve středečním duelu hattrickem. Další branky vítězů zaznamenali Lukáš Marčík, Jiří Chromý a střídající Marek Macourek. Za domácí mírnili porážku Vardan s dorostencem Kuryviálem.

„Náš postup je zasloužený. Výsledek je zcela jednoznačný. Soupeře jsme převyšovali ve všech řadách. Rozhodující byl čtvrtý gól, po něm jsme mohli přidat z brejků další branky. Veselané už se totiž v závěru nevraceli," uvedl hostující trenér Petr Markus, který Ždánicím tentokrát šéfoval bez jmenovce Františka. Kovu scházeli i omluvení Martin Ruban, Čanecký, Mlejnek, Šuba a Libor Mlčák.

Celku z Kyjovska ovšem absence pětice hráčů nevadila. Ždánice totiž navázaly na výkony a výsledky z mistrovských utkání a v pátém z šesti letošních soutěžních duelů nastřílely tři a více branek. „Máme dobrý ofenzivní mančaft. I když dostaneme dvě branky, tak jsme schopní zápas vyhrát," řekl Markus.

Hosté poprvé udeřili v 9. minutě. Po vyhraném Marčíkově souboji překonal Nos domácího brankáře Jurčeka. Následně mohl přidat druhý gól Jiří Chromý. Bývalý brankář Ratíškovic a Šardic ovšem střílel po nákopu Hrbotického a Marčíkově přiťuknutí zbrkle vedle.

I Zarazice měly v úvodu utkání šance. Kehm ovšem nemířil přesně a zblokovaná rána Polácha skončila těsně nad.

Veselané se vyrovnání dočkali v 18. minutě. Po rohovém kopu se k míči dostal Vardan, který nedal hostujícímu gólmanovi Rubanovi žádnou šanci.

Domácí se ale dlouho neradovali. Vedení na stranu Kova vrátil Chromý. Brankář přeškolený na útočníka se parádně trefil z trestného kopu. Tvrdá rána hostujícího útočníka šla z pětadvaceti metrů přesně k levé tyči.

Chromý měl podíl i na třetí brance Ždánic. Urostlého forvarda fauloval v pokutovém území Žádník a hlavní rozhodčí Blažek odpískal penaltu, kterou Nos s přehledem proměnil.

V první půli mohlo padnout i více branek, ale žádná další střela nebo šance už se neujaly.

Úvod druhé půle patřil Urbančíkovu týmu, ale brankář Ruban hosty několikrát podržel. Na druhé straně mohli náskok Ždánic navýšit Chromý s Marčíkem.

Zarazice se po hodině přece jenom dočkaly kontaktní branky. Po rohovém kopu snížil střídající Kuryviál. Naději KENu na zvrat ale rázně utnul o minutu později Marčík. Ten se prosadil po dlouhém nákopu Hrbotického a zaváhání domácí obrany.

S chutí hrající Ždánice přidaly v závěru salší branky. Na 5:2 hlavou upravil nestárnoucí Macourek a postup Kova stvrdil svým třetím gólem v utkání Nos.

„Zápas se mi hodně těžko hodnotí. Soupeř byl v každém případě lepší a zaslouženě vyhrál. Ždánice byly fotbalovější, lépe kombinovaly a ovládaly střed hřiště. My jsme zkazili spoustu jednoduchých přihrávek. I když se nám podařilo za stavu 1:3 snížit, tak jsme do minuty udělali chybu v obraně, kterou soupeř potrestal. Závěr už se pouze dohrával se setrvačnosti," zhodnotil středeční.utkání domácí trenér Václav Urbančík.

Podle něj chyba v přístupu hráčů nebyla. „Pohár jsme brali zodpovědně. Určitě jsme chtěli postoupit. Po porážce s Dambořicemi jsme si navíc potřebovali zlepšit náladu, což se nám nepodařilo," řekl Urbančík.

Úsměvy ale po zápase rozdávali spíše Ždáničtí. „Zápas se nám vydařil. Střelecky nám to tam v posledních zápasech padá. V létě jsme posílili, což je na výsledcích znát," uvedla opora hostujícího celku Lukáš Marčík, který ale vysokou výhru nepřeceňoval. „Pohárové zápasy bereme spíš jako lepší trénink. Vždy záleží na tom, jak se který mančaft sejde," říká Marčík. Ten by rád konečně s mateřským oddílem oslavil nějaký větší úspěch. „Letos budeme mít double," věří ždánický útočník.

Okresní pohár, 2. kolo: KEN Veselí nad Moravou – Kovo Ždánice 2:6 (1:3)

Branky: 18. Bohumil Vardan, 60. Petr Kuryviál – 9., 42. z penalty a 85. Michal Nos, 22. Jiří Chromý, 61. Lukáš Marčík, 83. Marek Macourek

Rozhodčí: Blažek. Diváci: 50.

KEN Veselí: Jurček – D. Potrusil (84. Vojtek), Měsíček, M. Prajza, Štůral (46. Kuryviál) – O. Potrusil, Vardan, Polách, Žádník (68. Řičica) – Tobiáš, Kehm.

Ždánice: R. Ruban – Hrbotický, Lánc, P. Ruban, A. Mlčák – Klíč (75. Horňák), Ždánský, Nos, Kopeček (50. Světlík) – Marčík (71. Snášel), Chromý (62. Macourek).

Okresní pohár

2. kolo: Vnorovy B – Starý Poddvorov 0:2 (0:2), Tomáš Cupal z penalty, Lukáš Kašík. Hovorany – Svatobořice 5:2 (3:1), Miroslav Zemánek 2, Patrik Hajný, Tomáš Ondroušek, Josef Šurýn – David Lunga, Petr Šimeček. Kozojídky – Dambořice 4:2 (4:0), Vítek, Grabec, Gerstberger, Šrahůlek – Maleňák, Hřebíček. Vacenovice B – Terezín 0:2 (0:1), Janouškovec, vlastní. Archlebov – Kostelec 0:3 (0:1), Václav Lochman, Jan Lochman, Dušan Horák. Moravský Písek – Ratíškovice B 1:2 (0:0), nehlášeno – Petrů, vlastní. Prušánky – Vnorovy A odloženo pro nezpůsobilý terén.