Hned po Novém roce skočili Ždáničané do zimní přípravy a už mají za sebou i první přípravné utkání. A v něm v sobotu porazili Strážovice 3:2. „Trénujeme dvakrát týdně. A v rámci přípravy jsme se přihlásili do zimního turnaje v Kyjově, což je docela dobré,“ řekl trenér Kova Milan Heisner.

Jeho svěřence čeká také soustředění. Tentokrát ale nevyužijí lokalitu za Tišnovem. „Bylo to tam perfektní, dokonalé a slušné peníze. Bohužel to tam dopadlo špatně z rodinných důvodů majitelů. Nyní hledáme novou možnost. Záleží to na tom, jestli seženeme ubytovací kapacity,“ upozornil Heisner s tím, že podmínkou je účast minimálně patnácti hráčů. Ty čeká podobný režim jako na minulých soustředěních. Tedy třífázový trénink s výběhy i běžkami. „Je o ně docela zájem. Kluci je chtějí absolvovat už jen proto, že se to tam i docela stmelí,“ doplnil ždánický kouč.

Ten bude mít na jaře mírně obměněný kádr. Ždánice budou mít opět brankářské duo. A to bratrů Rubanů. K Radkovi se vrátí po zdravotních problémech s koleny Martin. Posilou defenzívy by měl být také navrátilec ze Strážovic – předstoper Milan Kotík. Branky čekají ve Ždánicích od dorostence Davida Klíče, který se vrátil z hodonínského RSM. „Měli jsme v útoku trochu problémy. Doufám, že něco předvede. Myslím si, že David je kluk s dobrými předpoklady. Uvidíme, jak si s tím poradí,“ řekl k nové posile Heisner.

Naopak se bude muset obejít bez předstopera a dlouholetého kapitána Petra Rubana. „Odešel ze zdravotních důvodů, jelikož mu v posledním zápase praskla některá zánártní kůstka, a tak se rozhodl ukončit sportovní kariéru. Ale pomáhá nám jako vedoucí týmu, stará se o zákulisí mužstva, a dělá to skvěle,“ pochválil třicetiletého beka kouč Ždánic. Nového kapitána by si měli spoluhráči zvolit před nejbližším přípravným duelem s Moravany.

Sedmí v okresu

Druhá sezona v soutěži bývá pro nováčka náročnější než první. To poznali i ve Ždánicích. Poté, co loni jako nováček skončily třetí hned za postupujícími Mikulčicemi a Žarošicemi, po podzimu sedí na sedmé příčce. „Nejsme úplně spokojení, ale mohli jsme být spokojenější, protože jsme hráli poslední dva zápasy doma. Ale oba jsme naprosto nezvládli a vyhořeli jsme. Místo jednadvaceti bodů jsme mohli mít sedmadvacet a bylo by to hned veselejší. Na to, že hrajeme jen s vlastními odchovanci, jsme ale udělali pěkné výsledky,“ zamyslel se nad podzimní částí Heisner.

Jeho tým sedmkrát vyhrál a ze stejného počtu utkání odcházeli jeho svěřenci se svěšenými hlavami. Remízu ve Ždánicích nepoznali už patnáct utkání. „Je to škoda. Udělat venku nějaký bod navíc, tak by to bylo veselejší,“ ví lodivod Kova.

Jaké mají jarní cíle pod ždánickým zámkem? „Samozřejmě chceme uhrát co nejvíc bodů. Nechceme se uspokojit tím, že máme jednadvacet bodů a že se nemůže nic stát. V této soutěži prohrajete třikrát za sebou a najednou jste strašně dole. Určitě doma nesmíme prohrávat a pokud možno dovést nějaké body z venku a uvidíme. Může se stát cokoliv, i když náskok Vlkoše je veliký,“ nastínil jarní plány kouč Ždánic.