Přitom to bylo do 58. minuty poklidné utkání. Hosté vedli po nádherných brankách Sobotky a Žurovce 2:0. Jenže na začátku druhé půle skluzem zajel hostující útočník Sobotka do Tomáše Maleňáka, který neudržel nervy na uzdě a protihráče srazil k zemi. Třetiligový rozhodčí Michal Gasnárek bez váhání vytáhl červenou kartu, za tvrdý zákrok ukázal žlutý kartonek. Zkušený sudí navíc z lavičky vykázal Milana Dobeše. Potrestaný hříšník z minulého kola totiž nebyl uvedený v zápise o utkání. Za kritiku hlavního rozhodčí tak byl vykázán mimo areál.

Od té chvíle to na trávníku vřelo a hlavně hosté si po závěrečném hvizdu pořádně oddechli. Takovou vřavu totiž dlouho nezažili. „Jsem rád, že kluci přežili zápas ve zdraví. Z mého pohledu byly některé zákroky domácích hráčů za hranicí fotbalovosti. Vím, že soupeři nic jiného nezbývalo, ale je to škoda," uvedl kouč Starého Poddvorova Zdeněk Horák.

Ten měl však po skončení nedělního duelu i výhrady ke svým neukázněným svěřencům. „Dambořice hrály ve druhém poločase hodně důrazně a tvrdě. Naši kluci to bohužel nedokázali ukočírovat a zápas v klidu dohrát. Naopak jsme zápas zbytečně zdramatizovali," řekl Horák.

Toho štvaly hlavně dvě věci. „Jelikož všechno směřujeme k zápasu s Hovorany, tak mě mrzí vyloučení brankáře Beneše a svalové zranění Sobotky, který hraje v posledních zápasech s velkou chutí," pronesl Horák.

Jeho tým první půli zcela ovládl. Po nezáživném úvodu udeřil jako první Josef Sobotka. Ten po nádherném Žurovcově vysunutí překonal bezmocného brankáře Cingela parádní ranou do šibenice.

Hosté byli i nadále fotbalověší a nebezpečnější. Další ránu Sobotky gólman Dambořic vyrazil, hlavičku Žurovce zase odvrátil na brankové čáře Marek Matula. Záložník Poddvorova se gólu dočkal až ve 34. minutě. Míč se po Žurovcově výstavní střele odrazil od břevna do sítě. „Byl to ligový gól," vysekl střelci poklonu jeden z hostujících příznivců.

Domácí tým se v úvodní části dostával před branku soupeře pouze sporadicky. Střelu Tomáše Maleňáka vyrazil pozorný Beneš, hlavička Marka Matuly šla zase vedle. Více toho naftaři neměli.

„V prvním poločase jsme měli zápas jasně pod kontrolou. Byli jsme na výši. Počítali jsme ale s tím, že se soupeř jenom tak lehce nedá," uvedl Horák.

Výkon soupeře ocenil i kouč Dambořic. „Měli jsme ze soupeře respekt a musím uznat, že hosté potvrdili svoje kvality. Poddvorov hrál velmi dobře a zasloužil si vyhrát," řekl Zdeněk Marčík.

Toho naštval až sudí Gasnárek, který po hodině hry vyloučil Tomáše Maleňáka. „I když jsme po prvním poločase prohrávali 0:2, tak rozhodčímu nemám co vytknout. Pak z toho udělá sudí takový guláš. Nechápu proč," zlobil se zkušený lodivod.

Nutno podotknout, že vacenovický arbitr to měl v Dambořicích hodně složité. Pokud by totiž ve druhé půli vyloučil další čtyři hráče, asi by domů jen tak v klidu neodjel. Vždyť jenom hosté, kteří vedli 2:0 a měli hru ve své moci, obdrželi sedm žlutých karet.

„Co z toho, když všichni stejně hráli dál. Sudí píská vysokou soutěž a takto to pokazí. Chybu udělá každý, ale ve druhém poločase to byl jeden přehmat za druhým," kroutil hlavou Marčík. „Sudí z toho udělal pěkný guláš," přidal.

Na druhé straně mohli být domácí rádi, že za šlápnutí na Sobotku nebyl vyloučen střídající Petr Maleňák.

Sudí Gasnárek navíc Dambořicím zápas neprohrál. Vždyť naftaři na Beneše pořádně vystřelil pouze dvakrát. V 68. minutě navíc Poddvorov udeřil potřetí. Střídajícímu Novotnému naservíroval míč před odkrytou branku kanonýr Homola.

Domácí tým se i v deseti snažil výsledek alespoň zkorigovat. Zápas v nervózním závěru zdramatizoval dorážející Petr Maleňák. Pak se červenal hostující gólman Beneš, který v pokutovém území sejmul Václava Matulu a po druhé žluté kartě musel pod sprchu.

Do branky Poddvorova se postavil Mašina. Václav Matula ho ale nedokázal z pokutového kopu překonat. Známý okresní kanonýr mířil pouze do pravé tyče.

„Bohužel máme velkou marodku. Citelně nám chyběl Dobeš, Jiří Maleňák a Švaňhal. Teď jedeme na derby do Uhřic a já nevím, jestli nebude lepší zůstat doma a napsat do tabulky 3:0. Aspoň budeme mít klid," dodal Marčík.

Sokol Dambořice – Starý Poddvorov 1:3 (0:2)

Branky: 84. Petr Maleňák – 18. Josef Sobotka, 34. Radek Žurovec, 68. Martin Novotný

Rozhodčí: Gasnárek – Jahoda, Rambousek

Žluté karty: Veselovský, V. Matula, Vytrhlík, Buchta – Žurovec, D. Krupica, Sobotka, Homola, Kašík, Novotný, Beneš.

Červené karty: 58. Tomáš Maleňák – 86. Jakub Beneš

Diváci: 150

Dambořice: Cingel – Vytrhlík, Počta, Buchta, M. Matula – Suchánek (46. Hřebíček), Veselovský, Divácký (46. P. Maleňák), T. Maleňák – V. Matula, Brychta.

Starý Poddvorov: Beneš – F. Krupica, Cupal, D. Krupica, Veselský – Frolec (87. Mašina), Kašík, R. Žurovec (80. Brablc), Bařina – Homola (90. Svoboda), Sobotka (64. Novotný).