Jaroslav Kmínek, kamarády a známými přezdívaný Kokin, začal fotbalovou kariéru v rodném Hodoníně, kde prošel všemi mládežnickými výběry. Mezi muži si odbyl premiéru v dresu Slovanu.

Nejúspěšnější období ale prožil ve Veselí nad Moravou. V tamním klubu si zachytal divizi. Později působil i v jiných okresních klubech.

Kmínek však na fotbal nezanevřel ani po skončení aktivní kariéry. Hodonínský rodák byl správcem stadionu U Červených domků a krátce vykonával i funkci předsedy FK Hodonín.

Spoustu let se bývalý vynikající gólman věnoval trénování. Poprvé usedl na lavičku hodonínské Sigmy, velkou část kariéry ale prožil na Břeclavsku. Výraznou stopu Kmínek zanechal v Hruškách, kde se věnoval hlavně mládeži.

Později vedl také muže Břeclavi, Rakvic, Tvrdonic, Hlohovce, Dubňan, Milotic a Bořetic. „Jeho velkou vášní bylo sledování fotbalových zápasů. O víkendu klidně zhlédl i čtyři utkání. Chodil hlavně na divizi a krajské soutěže. Rád sledoval také hodonínskou mládež," řekl Kmínkův dlouholetý kamarád a bývalý spoluhráč Petr Vyškovský.

Ten připomíná, že Kmínek měl rád rodinu a byl hrdý na své vnuky. Fotbalu se věnovali děti od syna Michala i dcery Renaty, která žije v Americe. „Jareček, Julián i Michal jsou do něj zapálení," pověděl Vyškovský, který navštívil parťáka krátce před smrtí. „V poslední době měl vážné zdravotní problémy, kterým den před Vánocemi podlehl," uvedl Vyškovský.

Poslední rozloučení s bývalým úspěšným, fotbalovým gólmanem a trenérem se uskuteční ve smuteční síni v Hodoníně v pátek 30. prosince ve 12.00. Čest jeho památce.