Fotbalistky Slovácka jsou na začátku nové sezony ve skvělé formě. Svěřenkyně trenérů Petra Vlachovského a Svatopluka Macka nejprve doma deklasovaly Pardubice 6:0, před týdnem přivezly tři body z Plzně, kde zvítězily po zlepšeném výkonu ve druhém poločase 3:1.

Obhájce bronzových medailí by se útoku na vyšší pozice okupované pražskými týmy vůbec nebránil. „Bude záležet na konkurenci. Silná totiž bude i Bohemka, která posílila o tři Američanky. Jestli budeme zdraví a kompletní, rozhodně je naším cílem medaile," uvedl trenér Slovácka Petr Vlachovský.

Stejně jako v uplynulých sezonách i na podzim Slovácko vsadilo na spolupráci se zámořím. Proti Pardubicím premiérově na český pažit vyběhla Američanka Farzaneh a uvedla se hattrickem. „Bude posilou, stejně jako naše Čechoameričanka Strnadová. Na podzim ještě počítáme s Pazzovou, která už u nás působila na jaře a nyní se vyřizují její víza. Zanedlouho by měla dorazit, bude to náš žolík před zápasem se Spartou," říká Vlachovský.

Cílem klubu ale dál zůstává zapracovat do prvoligového týmu co nejvíce odchovankyň. „Letos ještě určitě využijeme hráčky ze zahraničí. Za rok nebo dva bych ale rád viděl v týmu naše talentované nedávno juniorky, které na jaře slavily historicky první titul," připomněl Vlachovský prozatím největší úspěch slováckého klubu.

Favoritem nedělního duelu je ovšem pražská Sparta. Tým nabitý bývalými a současnými českými reprezentantkami deklasoval Liberec 10:0 a Bohemians v derby rozstřílel 8:1. Střelecky se daří hlavně sestrám Martínkovým, v obou duelech skórovala i Petra Bertholdová.

„Čeká nás těžký, ale na druhé straně atraktivní soupeř. Věřím, že nějaký bod urveme," pronesl Vlachovský, který se stejně jako hráčky do Šardic těší. „Máme tam ideální podmínky. Navíc pokaždé přijdou i fanoušci, před kterými se chtějí holky ukázat," řekl rodák z Moravan.

Nedělní duel dvou předních českých týmů začíná ve třináct hodin. Ve druhém zápase od 15.30 se v obci na Hodonínsku zase představí úřadující mistryně juniorské ligy z Uherského Hradiště proti stejnému soupeři. „V obou zápasech budete mít možnost vidět spoustu reprezentantek České republiky a Slovenska v kategoriích žen, U19 a U17," připomněl Vlachovský.