Na nedělní duel se dlouho vzpomínat nebude. Necelou stovku diváků fotbal na stadionu U Červených domků rozhodně nezahřál. Děj se většinu odvíjel ve středu hřiště, před oběma brankami bylo rušno jen výjimečně. Kdo vydržel v nevlídném počasí až do konce, musel litovat. I když bod může mít na konci sezony pro oba týmy svoji váhu, největší radost z dělby bodů museli mít soupeři.

„Fotbal byla úměrný tomu počasí. Bylo to celé nějaké zmrzlé. Pro lidi to moc atraktivní nebylo. Šancí bylo hodně málo. Jako diváka by mě takový fotbal moc nebavil," uvedl hostující trenér Zbyněk Zbořil.

Vyškov zahrozil v prvním poločase pouze dvakrát. Prudkou přihrávku Baričáka odvrátil do bezpečí na poslední chvíli stoper Michna. Oba aktéři hráli klíčovou roli i ve 44. minutě. Baričákovu hlavičku směřující do branky zastavil před brankovou čarou právě Michna.

Hodonín takové příležitosti neměl. Střela Svobody se stejně jako pokus Šturmy mezi tři tyče nevešla a ránu Spaziera zblokovala hostující obrana.

Nezajímavý fotbal se hrál na Slovácku i po změně stran. Vyškov ve druhé půli dvakrát zahrozil po standardních situacích. Trestný kop exligisty Čoupka skončil těsně vedle a hlavičku Motyky po rohovém kopu zneškodnil domácí brankář Petráš.

RSM se dlouho nemohl do žádné vážnější šance dostat. Až v 89. minutě se po Bartoňkově přihrávce ocitl v blízkosti hostujícího brankáře Kollára Koryčánek. Střídající hráč ovšem pálil vysoko nad.

„Chtěli jsme vyhrát, ale kvůli problémům se složením sestavy nakonec bereme i bod," uvedl hodonínský kouč David Kříž.

Zcela fit v neděli nebyly opory Spazier a Švrček, útočníci Grdina s Ondryášem se trenérovi pro nemoc omluvili až v den utkání. Před týdnem v Bohunicích si navíc poranil koleno Hynek maršálek, který sledoval zápas s vestou určený pořadateli.

„Museli jsme povolat dorostence Rešku, protože Benešovský, který byl na lavičce náhradníků, stále není po zranění ramene stoprocentně fit," pravil Kříž.

Jeho tým nedokázal v domácím prostředí navázat na výkon z Bohunic. „Byl to bojovný fotbal s minimem vyložených šancí. V posledních dvaceti minutách nám došly síly. Byli jsme o chloupek horší než soupeř. Vyškov měl více šancí, které volaly po gólu.," přiznal kouč RSM.

Stejného názoru byl i Zbořil. „K vítězství jsme měli určitě blíž. Opticky jsme možná byli lepší. Bohužel na každou branku se nadřeme," řekl hostující lodivod.

Vyškov dal ve třinácti zápasech pouze dvanáct gólů. Hůře je na tom v divize D pouze Vracov. „Celý podzim máme problém se střílením branek. Minulý zápas byl výjimkou," řekl Zbořil. .

Toho domácí tým nepřekvapil. „Hodonín má tým plný mladých běhavých hráčů, kteří chodí do soubojů. My jsme se ale soustředili na sebe. Mrzí mě, že jsme zase nedali gól. Bez něho totiž nevyhrajeme," dodal Zbořil.

Divize D, 12. kolo: RSM Hodonín – MFK Vyškov 0:0

Rozhodčí: Soukal – Možíš, Miklík (Kundelius)

Žluté karty: Michna – Čoupek

Diváci: 80

Hodonín: Petráš – J. Maršálek, Spazier, Michna, Mírovský (77. Reška) – Sloboda, Bartoněk, Švrček, Šturma (57. Koryčánek) – Svoboda, Polák.

Vyškov: L.Kollár – Motyka (85. Kudýn), Hodinář (38. Král), Koláček, Čoupek – Baričák (73. Novotný), Dostálek, Voral, M. Kollár – Žoček, Hradil.

Zápas pohledem…

„Nejsme spokojení s bodem. Do Hodonína jsme přijeli vyhrát. I průběh zápasu ukázal, že jsme byli fotbalovějším týmem, ale fotbal se hraje na góly a my jsme je stejně jako domácí nedali. Proto zápas skončil bezbrankovou remízou. My jsme v sezoně vstřelili dvanáct branek, což je hodně málo. Od vedení jsme dostali ultimátum. Museli jsme ve dvou zápasech uhrát čtyři body. Pokud by se nám to nepovedlo, trenérská dvojice by skončila. Nakonec jsme přežili do zimy (úsměv). Máme tak prostor na to, abychom mohli s mužstvem pracovat dál. Ve druhé půli jsme byli nebezpeční hlavně po standardních situacích. Chybí nám produktivita. Během podzimní části jsme přišli o čtyři důležité hráče do ofenzivy. Teď si pomáháme tak, že nám na hrotu hrají stopeři. Oni mají výborný náběh i hlavičku. Chybělo nám málo. Výsledkově nemohu být ve Vyškově spokojený. Já se spíš snažím předat zkušenosti mladým hráčům. Bohužel jsem nejproduktivnější hráč týmu, což není dobrá vizitka pro ostatní. V zimě na tom ale zapracujeme a jaro bude lepší."

Bývalý hráč Brna a Slavie Praha Richard Dostálek