Vítězný tým tvořili kromě hlavních organizátorů akce, Radka Procházky a Miroslava Sladkého, také brankář Myšák, obránce Janík a známí okresní fotbalisté Tomáš Pochylý nebo Marián Švrček. Skvěle sestavený tým prošel devátým ročníkem bez klopýtnutí. Ve finále, které se hrálo za vydatného deště a na mimořádně náročném terénu, přehráli All stars kyjovský Dream Team 02/03 7:3. " Finále nám letos sedlo. Předchozí ročníky jsme měli i trochu smůlu, navíc soupeři možná byli o něco lepší. Každopádně vítězstbí nás těší," uvedl Miroslav Sladký. Ten krátce po posledním utkání na oslavy nemyslel. „Zatím nemáme nic v plánu. Určitě ale chvilku posedíme a popijeme. S kluky se domluvíme, jestli v hospodě u Letochů něco vyvedeme,“ usmíval se fotbalista Vacenovic.

Vítězové Letocha cupu letos poprvé obdrželi od pořadatelů finanční prémii. Deset tisíc korun ale nakonec zůstala v rukou pořadatelů, jelikož oba organizátoři hráli s nejlepšími. „Poprvé jsme to změnili a zrovna to vyšlo,“ culil se Sladký.

I poraženým zůstal po závěrečném duelu úsměv na tváři. „Už od posledního zápasu ve skupině jsme si říkali, že bychom měli vypadnou a jet domů. Nakonec jsme došli až do finále, se kterým jsme vůbec nepočítali. Jako každý rok je nám málo, proto stříbro bereme,“ uvedl tradiční člen Dream Teamu Radek Kundrata.

Třetí skončil ve Vacenovicích nováček 22 Vanuatu. Tým z Bratislavy dokonale zastoupil nevýrazného obhájce z Prešova a díky defenzivní taktice a dvěma vyhraným penaltovým rozstřelům dokráčel slovenský tým až do semifinále, kde nestačil právě na Dream Team. Hráči 22 Vanutu si spravily chuť v souboji o bronz, kdy na pokutové kopy přestříleli favorizované Kapacity.

„Vždycky jsem říkal, že semifinále je úspěch, ale letos si myslím, že to není pravda. Bohužel jsme měli na víc,“ povzdechl si Miroslav Čada. Kapacity doplatily na nepříznivý los, v neděly dvakrát prohrály s pozdějším vítězem. Semifinálová porážka nakonec stála Skoronice medaili. „All stars hráli výborný fotbal. Mě mnohem víc mrzí penalty s Bratislavou. Bohužel selhali tradiční opory Eliáš s Ingrem,“ pravil Čada, který se s kamarády představí koncem prázdnin na turnaji v Brně. V zimě zase čeká Kapacity Kyjovská halová liga.

Devátý ročník oblíbeného turnaje v malé kopané ovlivnilo nepříznivé počasí. Zatímco v minulých letech svítilo vždy slunce a bylo horko, o víkendu na Hodonínsku vydatně pršelo a byla zima. Nedělní boje tak spíše připomínaly gladiátorské zápasy v bahně. „Počasí turnaj hodně ovlivnilo, ale na druhé straně terén byl pro všechny stejný,“ řekl Čada. Ten přišel za pořadateli s netradičním nápadem. „Navrhoval jsem klukům, aby se po skupině kopaly penalty jako kdysi v Hluku,“ uvedl Čada. Organizátoři však na nápad zkušeného borce nepřistoupili a turnaj se dohrál podle přesně stanoveného harmonogramu.

Nejlépe se s náročným terénem vypořádal mladý útočník Blatnice Patrik Janík, který se stal s patnácti góly nejlepším střelcem turnaje. Cenu pro nejlepšího brankáře obdržel slovenský gólman Oliver Horvát z týmu 22 Vanuatu. Cenu pana Jaštíka za nejpozoruhodnější výkon po dobu celého turnaje dostal Přemysl Kašík, který svůj tým přihlásil až těsně před losováním.

Letocha cup 2011
Finále: All stars – Dream Team 02/03 7:3
O 3. místo: Kapacity – 22 Vanuatu 5:6 na penalty
Semifinále: Dream Team 02/03 – 22 Vanuatu 3:1, All stars – Kapacity 4:1
All Stars: Stanislav Myšák – Dušan Janík, Tomáš Pochylý, Marián Švrček, Jiří Prajka, Procházka Radek, Miroslav Sladký, Marek Štětina, Petr Filouš
Dream Team 02/03: Zbyněk Nedvědický – Petr Bezouška, Roman Frelich, Robin Habáň, Petr Zbořil, Pavel bilíček, Bronislav Otruba, Radek Kundrata, Radek Šifel, Robin Dobeš, Karel Půček.
22 Vanuatu (Bratislava): Oliver Horvát – Pavol Viluda, Filip Podhorec, František Podhorec, Jozef Derzsi, Martin Hušek, Peter Dubeň, Radovan Sklenár.
Nejlepší brankář: Oliver Horvát (22 Vanuatu)
Nejlepší střelec: Patrik Janík (FK Blatnice) – 15 branek
Cena pana Jaštíka za nejpozoruhodnější výkon po dobu celého turnaje: Přemysl Kašík (Kašovi muži)

Procházka: Počasí nám hodně narušilo plány

Vacenovice – Sedm let jim počasí přálo. Jen v roce 2005, kdy se turnaj výjimečně konal ve Vracově, byla zima. Letos se k nízkým teplotám přidal i vítr a vydatný déšť. „Největším problémem opravdu bylo počasí. V sobotu to ještě šlo, ale v neděli bylo hnusně a hřiště dostalo zabrat. Fotbal se na těžkém terénu vytrácel, hodně duelů bylo trochu o náhodě,“ řekl hlavní organizátor turnaje v malé kopané a hráč vítězného All stars Radek Procházka.

Letošního ročníku se stejně jako loni zúčastnilo osmadvacet týmů. „Některé tradiční celky se z různých důvodů nepřihlásily, naopak jsme letos přivítaly sedm nových mužstev, což je super,“ uvedl Procházka. Organizátoři zachovali osvědčený model. Týmy byly rozděleny do sedmi skupin po čtyřech. Čtyři skupiny se odehrály v sobotu dopoledne, ostatní týmy vstoupily do turnaje o pár hodin později. Do nedělních bojů zasáhlo dvacet mužstev, do vyřazovacích bojů šlo šestnáct nejlepších. „Pořád jsme rádi, že nám vyšlo na ty dva dny,“ pravil Procházka. Zatímco pořadatelům dvoudenní systém vyhovuje, řada hráčů by uvítala zkrácení turnaje na jeden den.

„I v příštím roce, kdy nás čeká jubilejní desátý ročník, chceme zachovat stejný systém. Pokusíme se přilákat více týmů, zvýšit konkurenci,“ pronesl Procházka.

Ten díky sponzorům letos připravil dárek i pro vyřazené čtvrtfinalisty. Podstatnou změnou je i cena pro celkového vítěze. Zatímco v minulých letech dostával nejlepší tým kromě poháru a dárkového koše i sele, tak letos bral šampion finanční prémii v hodnotě deset tisíc korun. „Chtěli jsme přilákat více týmů. Nakonec neměly peníze takový efekt. Nás může těšit, že jsme je vyhráli my,“ usmíval se Procházka. Kvůli mizernému počasí však pořadatelé rozhodně nevydělali tolik peněz, jako v minulých letech. „Nic zázračného to nebude. Počasí nám hodně narušilo plány. Turnaj budeme hodnotit až v dalších dnech,“ řekl Procházka.

Měl jsem kvalitní spoluhráče, řekl Janík

Vacenovice – Lepší premiéru si snad nemohl ani přát. Patrik Janík přijel ze spoluhráči z Blatnice a dalšími známými do Vacenovic vůbec poprvé. Domů si z Letocha cupu, oblíbeného turnaje v malé kopané, odvezl cenu pro nejlepšího střelce.

„I když počasí moc nevyšlo, tak turnaj samozřejmě hodnotím pozitivně. Věřím, že kluky za rok přesvědčím a že sem přijedeme znovu,“ uvedl Janík, který se v devíti zápasech trefil patnáctkrát. Blatnice i díky skvělé potenci mladého kanonýra došla na turnaji až mezi osm nejlepších týmů. V osmifinále vyřadil nováček dvojnásobného vítěze Letocha cupu, Franka Tour Prešov přestřílel na pokutové kopy. Ve čtvrtfinále pak tým z Veselska nestačil na rozjeté Kapacity. „Nevěděli jsme, co nás čeká. Nakonec jsme skončili ve čtvrtfinále,“ uvedl Janík. Žlutý dres Blatnice oblékli společně s Janíkem i gólman Podolan, Marek Spazier nebo Jaroslav Štefánek. „Byl jsem v dobrém týmu a kolem sebe měl kvalitní spoluhráče, kteří mi nahrávali před prázdnou branku a já jsem to jenom doklepával do prázdné branky,“ pronesl mladý fotbalista, který kromě plakety obdržel od pořadatelů i tekutou cenu. „Hned to s kluky vypijeme,“ smál se Janík.