Podobně se každoročně cítí i milovníci kopaček a kulatého míče. Trénink, posilovna, běh. Jen proto, aby o pár dní celý cyklus znova opakovali. A tak to trvá téměř tři měsíce.

Vítanou změnou ustavičné dřiny pro hráče jsou především zimní turnaje. Dva kvalitně obsazené na Hodonínsku i letos hostí umělé trávy v Dubňanech a v Kyjově.

V areálu dubňanského Baníku se od 21. ledna do 4. března představí osm týmů. Dvě domácí mužstva doplnily dva slovenské celky, Jablonica a Hlboké. Hodonínsko budou reprezentovat Ratíškovice, Rohatec, Vacenovice a Milotice.

Fanoušky okresního fotbalu tak čeká zajímavé zimní menu. „Každý víkend jsou na programu čtyři zápasy. Dva zápasy se odehrají v sobotu, dva zase v neděli. Hracími časy zůstává třináctá a patnáctá hodina,“ informoval jednatel dubňanského Baníku Miroslav Brunclík.

Příznivci zmiňovaných týmů tak uvidí své hráče každý týden v akci. Navíc proti sousedním celkům. „Na zápasy se těším. I když nemám umělou trávu zase tak v oblibě, je to lepší než hrát na škváře,“ uvedl kapitán Ratíškovic Milan Koplík.

Baník se turnaje zúčastní potřetí v řadě. „„Jedná se o zpestření a odreagování od ustavičné tréninkové dřiny. Navíc to máme do Dubňan kousek, takže nemusíme ani nikam cestovat,“ vysvětlil trenér Ratíškovic Zdeněk Blaha.

Ratíškovice jsou společně s Rohatcem hlavním favority zimního klání. „O výsledky zase až tak nejde. Ale na druhé straně nebudeme chtít proti papírově slabším týmům udělal ostudu. Šanci ukázat dostanou všichni hráči,“ řekl Blaha.

Podobného názoru je i brankář Vacenovic Marek Jaštík. „Znovu narazíme na tradiční soupeře, utkání tedy budou mít i trochu příchuť derby. Složení napovídá, že nás turnaj slušně prověří,“ předpověděl gólman Mogulu.

Zimní klání odstartuje v sobotu 21. ledna utkáním Ratíškovicemi s Rohatcem. Ve druhém zápase proti sobě nastoupí domácí Dubňany a Milotice. „Hned na úvod nás čekají zajímavé duely. Doufám, že počasí vydrží a že se přijedou diváci podívat,“ dodal Brunclík.

Zimní turnaj Dubňany 2012

1. kolo (21. a 22. ledna): Ratíškovice – Rohatec, Milotice – Dubňany, Hlboké – Vacenovice, Jablonica – Dubňany B
2. kolo (28. a 29. ledna): Dubňany B – Hlboké, Vacenovice – Ratíškovice, Rohatec – Milotice, Dubňany – Jablonica.
3. kolo (4. a 5. února): Ratíškovice – Dubňany B, Milotice – Hlboké, Jablonica – Vacenovice, Rohatec – Dubňany.
4. kolo (11. a 12. února): Dubňany B – Vacenovice, Hlboké – Dubňany, Jablonica – Rohatec, Milotice – Ratíškovice.
5. kolo: (18. a 19. února): Dubňany – Dubňany B, Vacenovice – Milotice, Ratíškovice – Jablonica, Rohatec – Hlboké.
6. kolo: (25. a 26. února): Hlboké – Jablonica, Dubňany B – Milotice, Dubňany – Ratíškovice, Vacenovice – Rohatec.
7. kolo: (3. a 4. března): Dubňany B – Rohatec, Jablonica – Milotice, Hlboké – Ratíškovice, Dubňany – Vacenovice.