Oba soupeře přivítala teplota kolem nuly a namrzlý umělý trávník, který pořádně klouzal. Až postupem času slunce část hřiště ohřálo a rozmrzlé části trávníku se staly nejfrekventovanější herní plochou.

Na takovém povrchu byla každá střela nebezpečná, proto domácí trenér Libor Snopek vyzýval své svěřence k co nejčastější střelbě. Jeho představy začali břeclavští mladíci naplňovat už v 7. minutě, kdy se z hranice šestnáctky trefil Vladimír Trensinger. Hosté však bleskově odpověděli. Z dvaceti metrů se opřel do balonu z voleje mikulčický středopolař a jeho projektil zapadl za bezmocného brankáře Kreizla.

Věkový rozdíl a technické dovednosti favorizovaly domácí mužstvo, hosté postupně ztráceli pevnou půdu pod nohama. S domácími drželi krok jen do 29. minuty, kdy si na roh vyskočil nejvýše znovu Trensinger a hlavou zavěsil. Zatímco Břeclav hrála technicky s množstvím přihrávek, Baník spoléhal na brejky. Obrana MSK byla ale čím dál nepropustnější a Kreizl se v bráně musel nudit.

Těsně před poločasem vnesl klid na kopačky domácích Petr Matůškovič, který zakončil ukázkový ťukec s Hromkem. Následovala krátká poločasová pauza, po které se hostující mužstvo jako by vytratilo z trávníku.

„Hra se mi líbila hlavně na konci prvního a na začátku druhého poločasu. Hráli jsme kombinačně, a přestože jsou kluci v plné tréninkové zátěži, na soupeře to stačilo. A to jsem měl kvůli nemocem a zraněním k dispozici jen dvanáct hráčů,“ komentoval zápas kouč břeclavského B-týmu Libor Snopek.

Mikulčice se totiž samy pasovaly do role statistů. Pokud dostaly míč, nákopem ho odevzdali soupeřům. Hned zkraje druhé půle mohli náskok zvýšit Hromek a po něm Janulík. Nemuselo je to ovšem mrzet, protože vzápětí vsítil čtvrtou branku Břeclavi Jiří Paulík. Napřáhl a jeho dalekonosná střela doplachtila s pomocí tyče až za brankovou čáru.

Utkání pokračovalo v tréninkovém tempu a hrálo se prakticky jen na jedné polovině hřiště. Břeclavané si začali s balonem více hrát, chtěli zakončovat až do prázdné branky. To se vymstilo Dolíhalovi, jemuž před prázdnou branku naservíroval míč střídající Machovský.

Svůj hattrick zanedlouho zkompletoval Trensinger, který proměnil se štěstím pokutový kop. V exhibici změnil zápas Janulík, který v 73. minutě překonal bezmocného gólmana pošesté. Břeclavany to uklidnilo a do hry se pak na chvíli dostali i hosté. Jejich zakončení bylo ale tristní.

Destrukci Mikulčic dokonal v 83. minutě Tomáš Pospiš. Další sérii přihrávek na jeden dotek stanovil konečné skóre na 7:1. A to ještě v posledních minutách spálili tutovky domácí Levčík s Dolíhalem.

Přestože Břeclavané vyhráli, energický trenér měl plnou hlavu výtek. Na konkrétní hráče i na herní dojem, který u něj jeho mužstvo nechalo. „Zahráli jsme si slušný fotbal a dali dost branek. Mohlo jich být i více. Jak jsme vedli o čtyři branky, začali si kluci hrát na velké fotbalisty, zbytečně kličkovali, brali si velká sousta a ztráceli míče. Nehráli jsme jednoduše a přímočaře. Soupeř to ale nepotrestal,“ dodal kriticky Snopek.

MSK Břeclav „B“ – TJ Baník Mikulčice 7:1 (3:1)

Branky: 7., 29. a 65. Vl. Trensinger, 43. Matůškovič, 47. Paulík, 73. Janulík, 83. Pospiš
ŽK 1:1 Rohy: 6:2 Diváků: 30
Sestava MSK Břeclav „B“: Kreizl – Trensinger, Pospiš, Vejvančický, Kurial – Levčík, Paulík, Hromek, Dolíhal – Matůškovič (od 46. Machovský), Janulík
Další výsledky 1. kola turnaje: Tvrdonice – Hlohovec 4:0 (branky Ovečka 2, Trčka, Mustava), MSK Břeclav U 19 – Kostice 0:2 (branky Řezáč, Trecha), Sekule – Kúty 0:2 (branky Valla, Kubina)