Dvaatřicetiletý stoper červenočerný dres poprvé navlékl v sobotním přípravném zápase s Mutěnicemi. Vysoký zadák přispěl svým výkonem k výhře druhého týmu divize D nad účastníkem krajského přeboru 3:2. Urostlý bek odehrál na umělé trávě Pod Búdama první poločas a za pětačtyřicet minut ukázal, že by měl být posilou.

Rodák z Holíče toho prožil v kariéře hodně. Konečný v mládí nevynikal pouze postavou, ale i výkony na hřišti. Vysoký obránce působil v některých slovenských mládežnických reprezentacích­.V roce 2002 se zúčastnil mistrovství Evropy hráčů do devatenácti let. V Norsku získal se slovenským týmem po výhře nad Irskem 2:1 v souboji o třetí místo bronzové medaile.

Díky skvělému výsledku se Slovensko o rok později kvalifikovalo na mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Do Spojených arabských emirátů se podíval i Konečný, který smutnil společně se spoluhráči po vyřazení v osmifinále 
s Brazílií 1:2 po prodloužení.

Roman KonečnýDatum narození: 25. července 1983 (32 let)
Místo narození: Holíč
Přezdívka: Konďas
Pozice: obránce, defenzivní záložník
Hráčská kariéra, mládež: přípravka TJ Holíč, dorost Spartak Trnava.
Profesionální kluby: FC Spartak Trnava (2001 – 2005), FC Artmedia Bratislava (2005 – 2007), FC Senec (2007 – 2008), FC Artmedia Bratislava (2008 – 2009), Thrasyvoulos FC (Řecko, 2010), DAC 1904 Dunajská Streda (2010 – 2011), ŠK Slovan Bratislava (2012), MFK Skalica (2013 – 2016), FK Hodonín (2016 – ?)
Reprezentace: Slovensko U19, Slovensko U20
Největší úspěch: bronzová medaile na ME U19 2002

Roman Konečný se však prosadil i v dospělém fotbale. Vysoký stoper si zahrál za Trnavu, Artmedii Petržalku 
i Slovan Bratislava. Kromě Sence a Dunajské Stredy si vyzkoušel i angažmá v Řecku, kde půl roku strávil v klubu Thrasyvoulos FC.

Ze Slovanu pak v roce 2012 zamířil na Záhoří. Se Skalicí postoupil ze čtvrté ligy až do nejvyšší soutěže.

V zimě však v týmu ligového nováčka společně s brankářem Michal Lupačem nečekaně skončil. „Nedařilo se nám, dostávali jsme hodně branek, takže to nejvíc odskákali obránci," řekl zkušený zadák, který na podzim patřil ke stabilním členům skalické základní sestavy. „Až na vyloučení, nebo když jsem stál za čtyři žluté karty, jsem odehrál všechny zápasy," uvedl Konečný.

Rodáka z Holíče konec hodně mrzí. „Ale fotbal umí být nevyzpytatelný. Jednou hraji první ligu a hned třeba čtvrtou. Myslím si, že Hodonín není moje poslední štace," věří dvaatřicetiletý fotbalista.

Ve Skalici s ním nepočítali, a tak si našel nový klub. Nabídky z druhé slovenské a polské ligy překvapivě odmítl, nakonec se na spolupráci domluvil v Hodoníně, kde se buduje mužstvo pro MSFL. „Nejsem nejmladší a nechtělo se mi nikam daleko cestovat, proto jsem zvolil Hodonín, který mám blízko. Navíc mě sem zlákal Marián Švrček," pronesl Konečný.

Dobré reference na ambiciózní tým ovšem dostal i od jiných lidí. „Hodonín má podobné ambice jako měla před pár lety Skalica. Věřím, že mu je pomohu naplnit," říká Konečný.

Návrat na Záhoří nevylučuje. „Třeba se mi Skalica ještě někdy v budoucnu ozve," doufá ostřílený mazák. „Mluvil jsem s šéfem klubu, který mi říkal, že se mi v červnu ozve. Tak uvidíme, jak to dopadne," přidal.

Výkony i výsledky bývalého klubu i na dálku sleduje, v kontaktu je dál se spoluhráči i fanoušky. I Konečného však překvapila výhra týmu vedeného koučem Štefanem Horným nad silnou Žilinou v úvodním jarním duelu. „Fotbal je nejen na Slovensku hodně nevyzpytatelný. V lize klidně může vyhrát poslední s prvním. Pevně věřím, že se Skalice v lize udrží. Záchranu jí přeji," pravil Konečný.

Ten se však nyní věnuje povinnostem na Slovácku, kde se společně s týmem pilně připravuje na divizní boje. „Soutěž i soupeři jsou pro mě velkou neznámou. Sice jsem si čtvrtou ligu zahrál ve Skalici, ale v Česku nevím, do čeho jdu," přiznává Konečný, který má za sebou první týden v novém působišti. „Kabina mě bez problémů přijala, s kluky nemám žádný problém. Snad nám to bude i nadále fungovat na hřišti i mimo něj," přeje si Konečný.

Postup do třetí ligy na Moravě ještě neslavil. Může se dočkat třeba v červnu…