Obě mužstva v neděli dala branku, ale sudí Jakub Zima je kvůli ofsajdům neuznal. Zatímco hosté zdvižený praporek asistenta rozhodčího Vaška v klidu respektovali, domácím se verdikt hodonínského arbitra vůbec nelíbil. „Myslím, že nás sudí poškodil. Určitě to ofsajd nebyl,“ zlobil se nový domácí trenér Chlustina. Nutno dodat, že hlavní rozhodčí zvládl okresní derby bez větších potíží.

Ale pojďme k fotbalu. Kouč Agra Chlustina, který v týdnu nahradil na lavičce Milotic odvolaného Kmínka, udělal v sestavě domácích několik změn. V obraně nastoupil mladý stoper Mikéska, ve středu zálohy operoval zkušený Vaněk. V útoku zase dostal šanci nadějný dorostenec Petr Holub. „Každý mohl vidět, že tým byl přeskládaný. V základní sestavě nastoupili dva dorostenci. Mikéska hrál výborně, Holub taky nezklamal,“ pochválil mladé svěřence Chlustina.

Jen na lavičce byla posila z Vacenovic Kotásek, hráči z Rohatce nebyli ani na tribuně. „Kotásek je po zranění a Stanický se Snášelem asi nebudou chodit,“ vysvětlil Chlustina. V prvním poločase byl k viděný průměrný fotbal s řadou nepřesností. Mikulčice byly mírně fotbalovějším týmem, ale do vyložené šance se nedostaly. Z dálky zkoušely ohrozit domácího brankáře Nedvědického bratři Urbánkovi a Willmann. Milotice odpověděly pokusy Vaňka, Hofra a Michala Antoše.

Gólu se dvě stovky diváků dočkalo až v závěru první půle, ale Willmann dopravil míč do sítě z ofsajdové pozice a navíc rukou. „Věděli jsme, že změna trenéra přinese do týmu Milotic nový impuls. Domácí neměli žádný bod, takže měli velkou motivaci nás porazit,“ uvedl kouč Mikulčic Luděk Hanáček. „Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany, což se nám hlavně v první půli dařilo. Ve druhém poločase se hra více otevřela, střídaly se útoky na obou stranách,“ pokračoval.

Po změně stran oba týmy přidaly na aktivitě. Trestný kop hostujícího Vaculíka Nedvědický vyrazil, na druhé straně vychytal Hofra pozorný Fučík. Na hostujícího gólmana vyzrál až Filip Kundrata, ale jelikož byl podle asistenta Vaška v ofsajdu, nemohla branka platit.

Agro v závěru hru otevřelo a Mikulčice podnikaly do otevřené obrany rychlé protiútoky. Střele Tomáše Urbánka chyběla razance. V největší šanci zápasu selhal v 84. minutě střídající Zábranský, gólem neskončila ani následná dorážka Pitzingera.

„Po prvním poločase bychom byli spokojeni i s bodem, ale na konci zápasu jsme měli dvě vyložené šance. Takže bych řekl, že jsme v Miloticích dva body ztratil,“ pronesl Hanáček. „Kluci bojovali, šance jsme si vytvořili, ale branku jsme bohužel nedali,“ konstatoval Chlustina. „Bohužel nevydržíme hrát až do konce V závěru nám scházely síly. Každopádně budeme bojovat až do konce,“ dodal odhodlaně Chlustina.

TJ Agro Milotice – Baník Mikulčice 0:0
Rozhodčí: J. Zima – Vašek, S. Strmiska (Bušek)
Žluté karty: L. Urbánek, T. Urbánek (oba Mikulčice)
Diváci: 200
Milotice: Nedvědický – Zajíc, Hroudný, Mikéska, Z. Antoš (9. Šeďa) – F. Kundrata, Vaněk, Šťastný, M. Antoš (62. J. Kotásek) – Hofr, P. Holub (69. Kasan).
Mikulčice: Fučík – Rech (46. Skočík), Vaculík, Horáček, Bureš – Willmann (55. Slavík), Pitzinger, L. Urbánek, Sládek – T. Urbánek, Tesařík (78. Zábranský).