Podle osmatřicetiletého funkcionáře se nováčkovi čtvrté nejvyšší soutěže lépe vedlo na soupeřových hřištích než před vlastním publikem. „Kluci hráli venku bojovněji a zodpovědněji," všiml si předseda Sportovně-technické komise okresního fotbalového svazu a člen výkonného výboru OFS Hodonín.

Po první polovině sezony jste devátí. Je vedení klubu s tímto umístěním spokojeno, nebo jste čekali o něco lepší příčku?

Kdybychom hodnotili podzim před posledními třemi koly, tak bychom určitě byli spokojení. Poslední tři zápasy nám ale nevyšly. Nedali jsme gól a nezískali žádný bod, což naše hodnocení podzimu trochu změnilo.

Vůbec se vám nepovedlo sledované derby v sousedním Hodoníně. Mrzela vás více porážka, nebo nedisciplinovanost kapitána Trávníka a chování kouče Zemánka?

Utkání v Hodoníně je třeba vidět ze dvou rovin. Ta první je, že po dlouhé době byl alespoň na úrovni divize k vidění skutečně kvalitní zápas dvou mužstev z okresu Hodonín. Derby přitáhlo slušnou návštěvu a mělo i pravý náboj. My jsme po zásluze prohráli, protože jsme nabídnutou šanci neproměnili. A když se k tomu přidala naše nedisciplinovanost, tak jsme za to pochopitelně pykali. Bohužel výkon rozhodčího v tomto utkání nebyl ideální, což samozřejmě podráždilo nejen hráče, ale i trenéra. V první řadě je sice chyba u nás, ale bohužel musím po půl roce v divizi konstatovat, že na rozdíl od krajského přeboru se rozhodčím na podzim nedařilo častěji. A to je smutné.

Zatímco v krajském přeboru jste dostávali málo branek a brankář Šupa loni dokonce překonal rekord v neprůstřelnosti, tak v divizi jste schytali několik výprasků. Čím si nepříjemné výpadky vysvětlujete?

To je otázka k zamyšlení. Mrzí nás zejména, že všechny debakly byly na domácím hřišti. A to se fanouškům těžko vysvětluje. Naopak zvenku i z těžkých utkání jsme body vozili. Ale klíčovou roli v tom hraje kvalita soupeřů, která je v divizi nesrovnatelně vyšší. Třeba Velké Meziříčí nebo Otrokovice byly u nás v takové formě, že prostě střílely branky s naprostou samozřejmostí. I když jsme jim to našimi chybami hodně ulehčili.

Naopak pozitivní je, že se tým dokázal po nepříjemných debaklech pokaždé oklepat a nečekaně venku zvítězit. Myslíte si, že vám více svědčí venkovní zápasy?

Vypadá to tak. Zřejmě nám více sedí role outsidera, který nemá co ztratit. Kluci hrají venku bojovněji a zodpovědněji. A hodně utkání je věcí první vstřelené branky. Zdá se mi, že jen minimum zápasů v divizi nemá vítěze v tom, kdo vstřelil první branku.

Celý rozhovor s předsedou Mutěnic najdete ve čtvrtečním vydání Hodonínského deníku Rovnost.