Dvaašedesát diváků si v neděli našlo cestu na veselský stadion, kde se představila Velká nad Veličkou. Zajímavé derby, ve kterém padlo pět branek, nakonec lépe zvládli Veličané, kteří si po těsné výhře připsali do tabulky první tři body.

„Bylo to oboustranně vyrovnané utkání. Obě mužstva si kromě gólových akcí vytvořila další brankové příležitosti. Veličané navíc dvakrát trefili tyč,“ uvedl sekretář FC Veselí a ředitel turnaje Jaroslav Trbušek.

Hosté, kteří nastoupili v derby bez trojice opor Petr Kohůt, Petr Valášek a Ondřej Bíla, inkasovali první gól hned v 5. minutě, kdy se po standardní situaci trefil domácí záložník Nikola Hrbek. Z vedení se však Veselané dlouho neradovali. Vyrovnání zařídil Dušan Macko.

Vedení na domácí stranu vrátil po hezké individuální akci Luboš Janík. Velké po inkasované brance znovu přidala. Poločasovou remízu 2:2 zařídil Marek Spazier, který se trefil z trestného kopu.

Na těžkém terénu se i ve druhé půli hrál zajímavý a bojovný fotbal. V koncovce nakonec měli více štěstí hráči Kordárny, kteří v polovině druhého poločasu vstřelili Hrbáčem rozhodující branku zápasu.

Domácí se pod vedením nového kouče Michala Vojtíška musí vypořádat s odchody Ondřeje Pyclíka a Roberta Šafáře.
Mladý trenér vyzkoušel proti Velké několik šikovných dorostenců a navrátilce z Ořechova Vojtěcha Smějsu.
Trojice nováčků se objevila i v dresu Bzence. Za Slovan nastoupili proti Boršicím brankář Dalibor Zeman, záložník Ondřej Březina a další útočný hráč Jaromír Hudec.

„Všichni se na trávníku objevili až ve druhé půli. Zemas je náš odchovanec. Na podzim byl tento nadějný dorostenec na hostování ve Veselí nad Moravou. Březina k nám přišel na zkoušku z Kozojídek. Třetím novým hráčem, který se porve o místo v kádru, je hovoranský Hudec,“ informoval bzenecký kouč Libor Škodík.

Ten se musel v utkání dvou účastníků krajského přeboru obejít bez stabilních opor Škodíka mladšího a Kasaly. „Oba chyběli ze zdravotních důvodů,“ objasnil absenci zkušený lodivod.

Utkání přineslo hrstce diváků porovnání soupeřů z Jihomoravského a Zlínského kraje. „I když se v prvním poločase hrálo většinou ve středu hřiště a diváci postrádali šance, zápas měl slušnou úroveň,“ řekl Škodík.

Boršice poslal do vedení na začátku druhé půle exligista Václav Činčala, který proměnil penaltu nařízenou za nedovolený zákrok Hoši. Bzenec odpověděl v 69. minutě, kdy si Hošův centr srazil do vlastní sítě jeden z hráčů Boršic.

V sobotních duelech Hluk přestřílel Dolní Němčí 5:3 a Ostrožská Nová Ves otočila vyrovnané utkání s Ořechovem a v souboji dvou celků ze Zlínska vyhrála 2:1.

„První poločas byl v jasné režii Ořechova. Ostrožská Nová Ves se dostávala před branku soupeře jen sporadicky. Ořechov kromě vstřelené branky neproměnil další tři vyložené příležitosti,“ popsal první poločas Trbušek. „Ve druhé půli převzala iniciativu Ostrožská Nová Ves. Ořechov po přestávce fyzicky odpadl, čehož dokázal dvanáctý tým první A třídy využít a dvěma góly dovedl utkání do vítězného konce,“ doplnil veselský funkcionář.

Tři body si připsal i Hluk, který byl po celé utkání jasně lepším týmem. Dvakrát se za vítěze trefil Martin Zalubil.
Veselský zimní turnaj pokračuje zase o víkendu. Na programu jsou opět čtyři duely.

Zimní turnaj Veselí nad Moravou 2012
1. kolo: Ostrožská Nová Ves – Ořechov 2:1 (0:1)
Branky: Radek Zálešák mladší, Petratur – Hruboš
Hluk – Dolní Němčí 5:3 (3:1)
Branky: Martin Zalubil 2, Machala, Hrdina, Miroš – Tomáš Kadlček, Tomáš Stojaspal, Krchňáček
Boršice – Bzenec 1:1 (0:0)
Branky: Činčala z penalty – vlastní
FC Veselí – Velká nad Veličkou 2:3 (2:2)
Branky: Hrbek, Janík – Dušan Macko, Marek Spazier, Hrbáč