Talentovaný fotbalista má za sebou další cennou zkušenost. Čtrnáct dní se připravoval se čtvrtým týmem české nejvyšší fotbalové soutěže.

"Kvůli práci jsem tam delší dobu být nemohl. Ale i tak mi zkouška v Jablonci hodně dala," pravil Zýbal, který pod vedením zkušeného kouče Komňackého absolvoval několik náročných tréninkových jednotek. "První týden jsme trénovali dvakrát denně. Druhý týden jsme byli na soustředění. Tam se trénovalo třikrát denně. Ráno byl výběh kolem přehrady nebo cvičení v hale, odpoledne byl trénink na umělé trávě a večer buď posilovna nebo spinning," informoval Zýbal.

Ligoví fotbalisté přijali nadaného mladíka dobře. "Na začátku mě upozorňovali, že jsou v týmu Pražáci, že je to jiná nátura. Mohu říct, že hned druhý den jsem byl zadobře s každým," řekl Zýbal, který se na tréninku mohl učit od zkušených mazáků Drska, Pavlíka, Marka Jarolíma nebo Loučky. "Byl jsem překvapený, jak skvěle mě všichni přijali. Kabina je v Jablonci opravdu dobrá," pronesl.

Zýbal bydlel na soustředění sám. Tradiční rituál pro nováčky ho však neminul. "U večeře jsem musel klukům zazpívat. Vybral jsem si Skákal přes oves," usmíval se Zýbal.

Startu za ligový tým se však vracovský útočník nedočkal. "Áčko hrálo Tipsport ligu. A jelikož se zimní soutěž hraje normálně na registrační průkazy, tak jsem samozřejmě nemohl nastoupit," uvedl jednadvacetiletý útočník, který v úterý navlékl dres jablonecké rezervy, která na hřišti v Břízkách prohrála s druholigovým Varnsdorfem 2:5.

"Cítil jsem se celkem dobře. Ale od hodnocení mého výkonu byli jiní," pravil Zýbal, který už v sobotu nastoupil za Vracov na zimním turnaji v Dubňanech. "V Jablonci mi řekli, že na sobě musím půlroku makat Podle jejich slov o mě zájem mají. Uvidíme v létě, teď tam stejně nemá cenu chodit," řekl Zýbal.


Při pohledu na nabitou soupisku ambiciózní celku je důvod jasný. V útoku Jablonce je přetlak. Kromě reprezentantů Lafaty, Pekharta a Vošahlíka na další šanci v zelenobílém dresu čeká ještě Vukovič. Mešanoviče pustilo vedení Jablonce na hostování do Jihlavy. "V áčku jsou čtyři útočníci. Vedení Jablonce se nepodařilo nikoho prodat. Já bych tam byl na jaře pouze do počtu," uzavřel povídání Zýbal.