„Kluci mě strašili, že si nezahraji hodně dlouho. Ale vše bylo spíše ve srandě. Bohužel ani pět zápasů není málo. Výrok disciplinární komise ale respektuji," uvedl Ondřej Zýbal.

Ten uviděl první červenou kartu v zápase se Spytihněví. Za rozhodnutého stavu se vracovský útočník pustil do rozhodčího, po dvou napomínání musel předčasně pod sprchu.

Po třízápasovém trestu nastoupil až v Líšni, kde se nechal Zýbal zase vyloučit. Ani na hřišti brněnského soupeře si totiž mladý forvard neodpustil pár poznámek směrem k hlavnímu arbitrovi. I když polední tým soutěže vedl na půdě lídra 2:1, opět svůj tým oslabil. „Hlavně vůči klukům mě to mrzí. Bohužel už jsem takový, že verdikty sudích často komentuji," říká Zýbal.

Naopak střelecky okresní kanonýr po většinu času mlčel. Bývalý hráč Šardic a Kyjova se gólově probudil pouze v Pelhřimově, kde vstřelil zatím svoji jedinou divizní branku. „S takovou bilancí jsem nepočítal. S jedním gólem nemohu být spokojený. Podzim mi opravdu nevyšel," pravil Zýbal.

Podle něj byly obě vyloučení zcela zbytečné, ale naprosto správné. „Bohužel rozhodčí mají v divizi vyšší ambice než v krajských soutěžích. Zákroky trestají víc, nepřipouštějí si ani větší debaty," uvedl Zýbal.

Toho více než vyloučení mrzí bídná střelecká bilance. „Jeden gól je strašně málo. Já jsem na trávníku od toho, abych branky dával a když je nedávám, tak tým nemá takové výsledky, jaké bychom si představovali. Jelikož jsme málo produktivní a nedáváme góly, nevyhráváme ani zápasy," posteskl si vracovský útočník.

Navíc hráči ve čtvrté nejvyšší fotbalové soutěži jsou na vyšší úrovni než protivníci v kraji. „S tím souhlasím, ale na druhé straně, i když hra není ideální, nějaké šance máme. Tři příležitosti si pokaždé vytvoříme. Bohužel kvůli vlastní nemohoucnosti nebo absenci potřebného štěstí, nám to tam nepadá," prohlásil Zýbal, který by rád v zimní přestávce změnil dres.

O známého útočníka je zájem především v zahraničí. „V zimě ve Vracově končím. Je tam sice dobrá parta, ale jsem tam dlouho a už cítím, že potřebuji změnu. Chybí mi motivace," říká Zýbal.

Ten chtěl už v létě odejít do Rakouska, ale kvůli podepsané amatérské smlouvě musel ve Vracově zůstat. V zimě se však třiadvacetiletý hráč nejspíše dočká. „Byl jsem na zkoušce v rakouském Ratzersdorfu, který leží u Sankt Pöltenu. Hraje se tam slušná soutěž. Je to na úrovni krajského přeboru a divize. Není to jako SV Gramel Pöchlarn-Golling, kde jsem to zkoušel v zimě a ve třech zápasech dal jedenáct gólů," usmívá se Zýbal.

Podle jeho slov se jeho současný klub může v divizi zachránit i bez něj. „Vracovu záchranu přeji. Divize je ale o penězích. Mužstvo potřebuje posílit, bez hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží to bude složité," dodal Zýbal.