Kolektiv mladých hasičů tvoří nyní pětadvacet chlapců a děvčat ve věku od šesti do osmnácti let. Vytváří družstvo mladších žáků, starších žáků a družstvo dorostu.

„Problém s náborem nemáme. Děti se vždy dozví, že jsme úspěšní. Zjistí i to, že jezdíme na výlety, že to nejsou jen soutěže, ale že nás čekají i další společné akce. O to více je to baví,“ vysvětluje vedoucí hasičské mládeže v obci Lukáš Tesařík. Speciální nábor tak není potřeba. Děti se hlásí samy.

Mládež se ale nejen baví. Je i úspěšná. Naposled minulý měsíc. Poprvé v historii Uhřic dorostenci vybojovali 1. místo na podzimní setkání okresního kola hry Plamen ve Velké nad Veličkou. Zvítězili v konkurenci všech družstev okresu Hodonín.

Letošní rok byl pro uhřické hasiče důležitý. Především proto, že oslavili sto deset let od svého založení. Podařilo se jim také znovu postavit na nohy zásahovou jednotku.

Od dob posledního velitele zásahovky, který skončil v roce 2067, začaly přibývat absence na povinných školeních. Z toho důvodu nemohli Uhřičtí zasahovat při požárech. Letos jmenovali nového velitele Jiřího Luskače, doplnili školení a mohou znovu zasahovat. Zatím to ale nemohli dokázat.

„Letos zatím nebylo potřeba, nehořelo. Ale my jsme rádi, že není co hasit. I přesto, že jsme připraveni, nevyjíždíme rádi, vždy jde totiž o neštěstí někoho jiného.“ poznamenal Tesařík.

Neznamená to ale, že by nehořelo na celém Ždánicku. Uhřická výjezdová jednotka je zařazena v kategorii JPO-5. To znamená, že má v kompetenci jenom domácí zásahy a ty v úplně nejbližším okolí.

Určitě se ale během roku nenudí, pořádají Martinské hody, Benátskou noc. Jsou spoluorganizátory Dne dětí a dalších větších či menších společenských a kulturních akcí.

V současné době má sbor dvaašedesát členů, z toho patnáct je jich ve výjezdové jednotce. Historické prameny obce uvádějí, že v době založení sboru byla členů přesně polovina.

Sbor dobrovolných hasičů v Uhřicích byl založen 5. února 1899. Valná hromada, konaná dne 11. února 1900 uvádí, že sbor čítá jednatřicet členů činných a dvanáct členů přispívajících.

Prvního požáru se Uhřičtí zúčastnili 7. května 1900 v Žarošicích. Za zmínku stojí také datum 18. srpna 1900. Tehdy hasiči uspořádali výlet na oslavu sedmdesátých narozenin císaře Františka Josefa II.