Záchranáři tak do Skoronic vyslali tři posádky. Když přijely, tak v nejvážnějším stavu byla penzistka, která se nadýchala kouře. "Kolegové museli provést intubaci a na řízené ventilaci převezli ženu na ARO kyjovské nemocnice," sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.


Také starší muž se při požáru nadýchal zplodin z hoření. "Poskytli jsme mu kyslíkovou terapii, zaléčili a převezli na internu kyjovské nemocnice," přiblížila mluvčí. Nejmladšímu ze zraněných, muži ve středním věku, záchranáři poskytli také kyslíkovou terapii. Po ošetření popálenin prvního stupně jej sanitka převezla také do kyjovské nemocnice.

Odpoledne byli dva ze zraněných už stabilizovaní. "Jsou mimo ohrožení života a jejich stav se zlepšuje," informoval v sobotu odpoledne mluvčí kyjovské nemocnice Filip Zdražil. Třetí ze zraněných byl v péči tamního oddělení ARO, kde lékaři bojují o pacientův život.

Jednotky hasičů na boj s ohněm použily tři vodní proudy. Velitel zásahu musel vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu. S dalšími přivolanými jednotkami se hasičům podařilo zamezit rozšíření požáru na vedlejší rodinný dům.

S termokamerou pak dohašovali jednotlivá ohniska požáru, vynesli materiál a vybavení z půdy a z rodinného domu.
Hasiči požár uhasili před třetí hodinou, ale na místě ještě někteří zůstali kvůli kontrole. Dopoledne bude mít práci také vyšetřovatel. "Předběžná škoda se vyšplhala na osm set tisíc korun," sdělil mluvčí.