Útočník Jiří Karafiát, který před týdnem opustil Slovácko a zamířil na sever Moravy, se proti bývalému týmu blýskl gólem a dvěma asistencemi.

„Pro nás to byla změna. U nás dělal nejvíce bodů, taky nás potrestal. Bohužel šel jinam, musíme si poradit bez něho,“ uvedl kouč Baníku Aleš Bachánek.

Karafiát otevřel skóre utkání hned ve 3. minutě. Lepší start v novém angažmá si nemohl přát. Hodonín ale výsledek ještě v úvodní části otočili. Vyrovnání zařídil Štědrý, obrat završil obránce Riedl.

Zdroj: Youtube

Hosté dál hráli dobře, favorita proháněli. Na začátku prostřední části dokonce Dobiáš zvýšil na 3:1.

„Hráli jsme pořád svoji hru. Věděli jsme, že pokud nás bude soupeř tlačit, udělá nějakou chybu, což se i stalo. Využili jsme přesilovku, proměnili další šance. Až do stavu 3:1 bylo všechno super. Bohužel zápas rozhodly naše chyby,“ posteskl si Bachánek.

Fotbalisté Kyjova (v modrém) přezimují na prvním místě C skupiny I. B třídy.
Sezonu máme dobře rozjetou, zní z Kyjova. Udrží v zimě nadějného Tomka?

Havířov nastartovaly slepené branky Franka a Křivohlávka, po čtyřiceti minutách bylo skóre srovnáno.

Domácí favorit rozhodl sobotní duel v úvodu závěrečné periody, kdy se nejprve podruhé v utkání prosadil Křivohlávek a vzápětí udeřil Bednář. V 59. minutě dorazil protivníka Křivohlávek, jenž zkompletoval hattrick.

„Špatně jsme nastoupili do třetí třetiny. Po našich chybách jsme dostali dva zbytečné góly. Tam se zápas zlomil,“ míní Bachánek.

Hokejisté Hodonína zakončí předvánoční trip ve středu na ledě Havlíčkova Brodu.

2. hokejová liga, 23. kolo:
AZ HAVÍŘOV - SHKM BANÍK HODONÍN 6:3 (1:2, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Karafiát (Křivohlávek), 25. Franek (Bednář), 26. Křivohlávek (Klimša, Karafiát), 41. Křivohlávek (Klimša, Havlík), 42. Bednář (Haas, Valenta), 59. Křivohlávek (Karafiát, Spratek) - 4. Štědrý (Bachánek, Rauš), 14. Riedl (Mach, Sedláček), 23. Dobiáš (Luža, Piták). Rozhodčí: Blaha - Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 995. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 6:3.
Havířov: Šindelka (Halouzka) - Havlík, Kunc, Ševčík, Valenta, Vosátko, Ficek, Ščurek - Klimša, Křivohlávek, Karafiát – Franek, Haas, Bednář - Tvrdý, Spratek, Kratochvil - Mrva, Ćmiel, Apolenář. Trenér: Jiří Raszka.
Hodonín: Piták (Dolíška) - Švejda, Talafa, Rauš, Zorko, Riedl, Sedláček, Bílek - Novák, Mach, Dobiáš - Hložánek, Luža, Krejčí - Sajdl, Štědrý, Bachánek - Weintritt. Trenér: Aleš Bachánek.