Matěji, lepší oslavu narozenin jste si asi nemohl přát…

Jsem rád, že mi to tam padlo a že jsem si dal k narozeninám gól. Hlavní je ale výborný výsledek a výhra za tři body. Když se to všechno sečte, tak to jsou opravdu krásné narozeniny.

Moravské Budějovice dostaly velkou lekci. Výsledek je pro domácí tým možná až příliš krutý. Žihadla nebyla ani přes nepříznivý vývoj na ledě úplně odevzdaná. Souhlasíte?

I když domácí prohrávali, tak se snažili dál. Napadali, hráli do těla a snažili se se zápasem něco udělat. Do poslední chvíli se pokoušeli dát alespoň jednu branku. Ze začátku se nám podařilo dát nějaké góly a to je asi zlomilo. Dnes nám tam spadlo všechno, na co jsme sáhli a střelecká forma při nás stála celý zápas. Snad to vydrží i do dalších zápasů.

Na ledě jste strávil docela dost času. Souhlasíte?

Byli jsme s kluky z juniorky ve čtvrtém útoku. Ze začátku, když byly přesilovky a oslabení a nebylo ještě rozhodnuto, tak se točily hlavně první tři pětky. Od druhé třetiny jsme se do utkání dostávali celkem pravidelně.

Dobírali si vás kluci cestou v autobuse, že byste mohl dát gól a přispět tak do společné kasy něco navíc?

To ani ne. Já jsem v autobuse spal, jen jsem zezadu slyšel, jak mi Pokec (Petr Pokorný – pozn. red.) připomínal basu piv, kterou máme všichni za narozeniny povinnou. Teď ale budu muset do kabiny přinést víc, než jen basu (směje se).

Teď navíc ještě rozhovor. Víte tedy, kolik vás to nakonec bude stát?

To naštěstí ještě nevím, ale bude to asi hodně drahé (směje se).

Na budějovický stadion si našlo cestu téměř pět stovek fanoušků. Jak se vám líbila atmosféra?

Kulisa byla výborná. Nás přijela tradičně podpořit početná skupinka našich fanoušků, za což jim patří velký dík. Domácí fandili do samotného konce i za stavu 0:11, takže atmosféra byla super.

V závěru zápasu šlo už jen o jediné, jestli Filip Barus udrží čisté konto. Mysleli jste na to?

Určitě jsme chtěli, aby Filip udržel nulu. I proto, že za čisté konto je taky basa piv (směje se). Snažili jsme se mu pomoct, i když v samotném závěru to tak asi úplně nevypadalo, ale nakonec se to povedlo.