Do nedělního utkání zasáhl i útočník Martin Štěpán. Hodonínskému trenérovi Žilkovi chyběli pouze útočník Rehuš a obránce Skočovský.

Hosté vstoupili do zápasu aktivněji. Brankáře Dolejše, který se postavil do brankoviště Pelhřimova, propálil jako první David Bauer.

Zkušený útočník se z gólu radoval poprvé od 20. března 2007. Tehdy se Bauer trefil v posledním semifinálovém zápase série s brněnskou Technikou.

Radost dvacítky hodonínským příznivců ještě nestačila utichnout a Drtiči přidali druhou branku. Na 2:0 zvyšoval Martin Hollý. Pelhřimov mohl následně náskok hostů snížit, ale Suk s Plachým na debutanta v hostující brance nevyzráli.

Naopak se ještě do první přestávky z třetího gólu v síti Spartaku radovali hosté. Pět minut před koncem úvodní dvacetiminutovky zvýšil náskok Drtičů Jakub Sajdl.

V prostřední části se domácí tým snažil vrátit do zápasu. Pelhřimov si vytvořil několik slibných příležitostí, ale světlo za zády hodonínského brankáře zůstávalo i nadále zhasnuto. Na druhé straně si Dolejš poradil s pokusy Goiše a Štěpána.

Poslední gólová akce zápasu se zrodila ve 49. minutě, kdy po přihrávce Nesrsty poslal bruslí puk do branky Goiš.

Zápas nedohrál po zákroku domácího zadáka Zeleného útočník Jakub Sajdl.

Domácí mohli v závěru snížit, ale ani dvojnásobná přesilovka se Spartaku nepovedla a Drtiči si z Vysočiny odvážejí výhru 4:0.

„Soupeř byl lepší. Chyba byla v tom, že jsme si nechali dát dva rychlé góly po našich chybách, a pak už soupeř hrál jen to, co potřeboval. Rozhodla efektivita Hodonína. My jsme šance měli, ale neproměnili,“ uvedl na webových stránkách pelhřimovského klubu domácí kouč Martin Meloun.

Spartak Pelhřimov – SHK Hodonín 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Branky: 6. Bauer (Kocák), 6. Hollý (Špok), 16. Sajdl (Špok, Holly), 49. Goiš (Nesrsta). Rozhodčí: Mert – Mertl, Slavík. Vyloučení: 5:4, navíc Tecl (Pelhřimov) 10 minut. Bez využití. Diváci: 301.
Pelhřimov: Dolejš (Čekal) – Randa, Zelený, Plch, Pour, Adam, Kasalý, Martínek – Tecl, Plachý, Hrbatý – Kubát, Marek Hadrava, Suk – Votápek, Martin Hadrava, Havel – Vrátný
SHK Hodonín: Zavadil (Peksa) – Štěpán, Nesrsta, Okuliar, Goiš, Špok, Pokorný, Polesný, Kocák, Svoboda, Bauer, Hlavačka, Peš, Charvát, Sajdl, Podešva, Vodák, Hollý, Miklík.