Není proto divu, že vedení Techniky stálo o jeho služby i v další sezoně. Ještě minulý týden to vypadalo optimisticky. Beck se v Brně dohodl na prodloužení smlouvy. Plánoval přípravu.
Teď je ale všechno jinak. Na webových stránkách druholigového Přerova se objevila informace, že Beck bude trénovat tam.
„Na internetu se to objevilo předčasně. Ještě máme jednání, ale vypadá to tak, že se tam domluvím,“ přiznal Beck.
S tím počítá i Technika. Rozhodnutí trenéra ale její vedení zaskočilo. „Velice snadno a rychle jsme se dohodli na tom, že tu pan Beck bude pokračovat. Pak jsem si přečetl na internetu, že jde do Přerova,“ sdělil předseda Techniky Jiří Šafář.
Beck už s vedením brněnského vysokoškolského klubu plánoval přípravu i přátelské zápasy. „Vzalo to rychlý obrat. Byli jsme s prací, kterou tu pan Beck odvedl, spokojení. Těšili jsme se, že na ní navážeme,“ povzdechl si Šafář.
Připouští však, že mu Beck naznačoval, že možná v Technice pokračovat nebude. „Uvažoval, že skončí s hokejem a dá přednost civilnímu zaměstnání,“ uvedl Šafář.
A to se také naplnilo, i když Beck u hokeje nakonec zůstává. „Řešil jsem tak svou momentální situaci. Hokej člověka nemusí uživit a jedině v Přerově se mu můžu věnovat vedle jiné práce. Už jsem neměl pocit, že třeba dostanu nějakou zajímavou zahraniční nabídku,“ vysvětloval Beck.
Z konce v Technice je hodně smutný. „Mám tenhle klub rád. Celé je mi to nepříjemné a mrzí mě to hlavně kvůli hráčům. Ale život se s člověkem nemazlí,“ posteskl si Beck.
Technika teď musí řešit nenadálý problém sehnat nového kouče. „Seženeme adekvátní náhradu. Na jednom trenérovi klub nestojí,“ ujišťuje Šafář.
Beck střídá v Přerově Radoslava Svobodu, který zamířil do prvoligového Havlíčkova Brodu. Od Zubrů odcházejí i obránce Filip a útočník Chlup, který část sezony odehrál v oranžovomodrých barvách Hodonína.