„Jsme moc rádi, že se nám podařilo vyhrát. Šli jsme si za tím a věřili jsme, že tady můžeme uspět a odvést si body. Celý tým od brankáře až po útočníky podal skvělý a obětavý výkon,“ uvedl hostující trenér a hrdina sobotního dramatu Zdeněk Jurásek.

Béčko Hodonína přijelo do Kroměříže v roli outsidera. Nejproduktivnější tým krajské soutěže byl před vzájemným duelem na prvním místě, zatímco hosté ze Slovácka okupovali devátou příčku. Oba celky dělilo v tabulce šestadvacet bodů.

Hosté se ale na Hané neuvěřitelně semkli a prognózám navzdory urvali cenné tři body. Soupeře poprvé zaskočil Juraj Talán, který ve 21. minutě otevřel skóre zápasu. Drtiči těsné vedení drželi ještě deset minut před koncem. Pak dokonce udeřil Tomáš Račický a hosté vedli 2:0. „Pak jsme se ale možná trochu začali bát o výsledek a domácím se podařilo dvěma góly během necelých dvou minut srovnat,“ řekl Jurásek.

Kroměříž nakopla kontaktní branka mazáka Sprušila, vyrovnání vzápětí obstaral Gazda. Favorit za nerozhodného stavu 2:2 ožil a pomýšlel na vítězství. Hosté se ovšem neuvěřitelně zvedli a duel zásluhou kanonýra Juráska definitivně rozhodli. „V poslední minutě se nám podařilo dát třetí gól, na který už domácí nedokázali odpovědět,“ radoval se šťastný střelec.

Béčko Drtičů tak senzační výhrou oživilo šanci na vytoužený postup do play off. Slovácký celek tři kola před koncem základní části poskočil před Velkou Bíteš na osmé místo. „Na závěr bychom touto cestou chtěli všechny naše fanoušky pozvat na příští neděli, kdy doma přivítáme další silný tým z Velkého Meziříčí,“ dodal Jurásek. Duel na Zimním stadionu Václava Nedomanského začíná v sedmnáct hodin.

Krajská liga jižní Moravy a Zlínska, 23. kolo -

HK Kroměříž - SHK Hodonín B 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 56. Sprušil (M. Gazda, Osina), 57. M. Gazda - 21. Talán (Kovalovský), 51. Račický (Jurásek, Ling), 60. Jurásek.

Rozhodčí: Velčovský - Poláček, Štěpánek. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: neuvedeno.

Kroměříž: Strašák (Karola) – T. Gazda, Vávra, Vaněk, Jergl, Osina, Paksi, Stejskal, Jelínek, Nedbal, M. Gazda, Merta, Zavřel, Brada, Sprišil, Laciga. Trenér: Zdeněk Bečka.
Hodonín B: Zollpriester (Luner) - Weber, Rákoczy, Crlík, M. Štěpanovský, Sedlák, Výmola - Talán, Ling, Kovalovský - Tomi, Jurásek, Račický - Koubek, Šála. Trenéři: Zdeněk Jurásek, Petr Krupica.