Boston Bruins vs. St. Louis Blues. Úvodní duel byl na programu v noci na úterý. „Fandil jsem Edmontonu, ale ten se nedostal ani do vyřazovací části,“ říká s úsměvem hokejový rozhodčí Tomáš Lidák z Hodonína.

Ve finále přeje bostonským Medvědům v sestavě s Davidy Krejčím a Pastrňákem. „Hlavně Pasta je neskutečný. Blues naopak moc rád nemám, takže se k nim nebudu vyjadřovat,“ doplňuje se smíchem.

Podobně mluví i Ludvík Balát z Čejkovic. Téměř každé ráno hledá aktuální výsledky, nad nimiž už týdny spokojeně pokyvuje hlavou. Také on fandí Bostonu. „Má elitní útočníky, excelentního brankáře a silnou podporu fanoušků,“ míní Balát. Potěšilo ho především zvládnuté první kolo, v němž Bruins vyřadili ambiciózní Toronto Maple Leafs.

Zakladatel minipivovaru Křikloun v Hodoníně Karel Zykmund uvařil středověký pivní speciál. Lidé jej ochutnají na oslavách výročí hodonínského hradu.
Ve středověku dávali do piva i volskou žluč, říká muzikant a pivovarník Zykmund

Na opačné straně pomyslné tribuny sedí někdejší sportovní redaktor Deníku Rovnost Martin Daneš – letitý fanda St. Louis Blues. S týmem prožívá těžko opakovatelnou sezonu. Jím podporovaný celek s notou na dresech se nejprve potácel na dně tabulky, aby následně vystřelil mezi největší překvapení celého ročníku.

„SEN STÁLE ŽIJE“

Jak Martin Daneš vypráví, Bluesmanům fandí už od roku 1996. „Sleduji je po celou sezonu, většinou ale jen výsledky nebo sestřihy utkání. Pouze pokud se hraje třeba v devět večer, pustím si stream na internetu. V televizi jim totiž moc prostor nevěnují, protože tam aktuálně nehraje žádný Čech,“ povídá Daneš.

Michal Konečný.
S Drtiči chceme hrát útočně, říká trenér Konečný

I přes letitou pozornost a nečekaný postup svých oblíbenců tvrdí, že je realistou. „Už v předchozím kole proti Dallasu to bylo jen tak tak, rozhodly opravdu maličkosti a víc štěstí. Pak jsem si myslel, že místo nás postoupí San Jose, protože mají víc zkušeností i kvalitnější hráče. Pro Blues to měla být konečná, i když se vztyčenou hlavou. Sen o Stanley Cupu ale přesto všechno stále žije, tak si to užívám,“ dodává Daneš.