Valaši, kteří téměř po celou sezonu vévodili tabulce východní skupiny druhé ligy a nakonec skončili druzí za Šumperkem, totiž toužili po finále play off. To jim nakonec uniklo. „Moc nás to samozřejmě mrzí. Chtěli jsme se dostat do finále. Už jenom pro naše super fanoušky, kteří by si další hokeje zasloužili. Po takto povedené základní části a celkově dobré sezoně jsme prostě chtěli ještě o kolo dál. Bohužel to dopadlo jinak,“ smutní trenér Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

Semifinále play off s Orlovou přitom začalo přímo fantasticky. Bobři vyhráli úvodní domácí zápas vysoko 8:1 a mnozí fanoušci už se viděli ve finále a spekulovali o možných soupeřích. Od prvního vítězství však už bylo všechno jinak. Druhý zápas vyhrála doma Orlová (6:1), třetí klíčový duel série Bobři doma nezvládli (4:8) a nedělní čtvrtý zápas v Orlové už byl jen labutí písní Meziříčanů, kteří opět vysoko prohráli (2:7). Sečteno a podrženo: semifinále play off je sice historickým úspěchem, ale všichni tak nějak tajně očekávali a doufali, že se povede finále. Nestalo se tak. Kde hledat hlavní příčiny mimořádně nepovedené série s Orlovou? „Možná nám paradoxně ublížil ten první vysoko vyhraný zápas. Asi největším rozdílem, který rozhodl celou sérii, byla hra obranných řad. My jsme vyráběli neuvěřitelné množství chyb, že když soupeř využil jen některé z nich, stačilo to na vysoké výhry,“ nastínil kouč Bobrů zásadní problém prohrané série s Orlovou.

V závěru sezony, kdy už všem dochází síly, se podle kouče Sedláka rozhodovalo také mimo ledovou plochu. „Zdá se mi, že Orlová měla v průběhu série o něco soudržnější partu a jakoby více chtěla dřít a vyhrávat. Na jednu stranu jsem rád, že jsme poprvé v historii udělali semifinále. Ale na druhou stranu jsem obrovský zklamaný, že jsme to semifinále takovým způsobem odevzdali a ulehčili soupeři cestu do finále. To mě bude mrzet moc dlouho,“ posteskl si kouč Sedlák.

Po rychlém konci sezony si Bobři s okamžitou platností od hokeje odpočinou. „Ihned po nedělní prohře a konci sezony jsme všechno rozpustili, už není na co trénovat. Na začátku května už bychom měli začít s letní přípravou, takže toho volna zase tolik nebude,“ dodal Roman Sedlák.