„Letos mám strašnou smůlu, zatím se mi nedaří góly dávat, i když mám spoustu šancí," kroutí hlavou sedmadvacetiletý hokejista, který si v osmi zápasech připsal pouze dvě asistence. „Když už brankáře překonám, tak je to buď tyčka, nebo mi rozhodčí gól neuznají," říká zklamaně.

Skepsi ale důrazný forvard Drtičů nepropadá. „Snažím se na to nemyslet. A když to nejde střelecky, snažím se mužstvu pomáhat jinak," povídá Kuba.

Proti favorizovanému Vsetínu uspěl pouze Dominik Matula, který proměnil trestné střílení. Ze hry se Drtiči střelecky neprosadili. I když Jihomoravané lídra východní skupiny přestříleli, v koncovce fatálně selhali. „V zakončení jsme měli docela i smůlu. Buď nám puk odskakoval, odrazil se na jejich hokejky, nebo nás vychytal brankář Šurý," hořekuje Kuba.

Peš a spol. si přitom na favorizovaný Vsetín věřili. „Všichni jsme věděli, proti jakému soupeři hrajeme. Chtěli jsme se ukázat a předvést nejlepší výkon, takže atmosféra v kabině byla soustředěná. Myslím si, že jsme k utkání přistoupili velmi dobře," vrací se k zápasu Kuba.

I když Drtiči nebyli ve šlágru středečního kola favoritem, kouč SHK Beťko herní systém příliš nezměnil. „Trenéři nás připravují na každý zápas jinak, vždy záleží na soupeři, což je dobře, protože víme, co čekat. .Proti týmu ze špičky tabulky ale musíme hrát víc defenzivně," uvědomuje si Kuba, který nastoupil společně s Hložánkem a Charvátem ve třetí hodonínské formaci. Na ledě tak měl spíše obranné úkoly. „Měli jsme dostávat soupeře pod tlak, dobře bránit a snažit se nedostat gól," jmenuje hlavní povinnosti lajny složené z odchovanců Kuba.

Hodonínští hokejisté sice měli v úvodu střetnutí navrch, ale nejenže z náporu nic nevytěžili, ale po dvou akcích protivníka dokonce inkasovali. „Vstup do utkání patřil nám. Prvních šest minut jsme hráli prakticky u nich ve třetině, jenže Vsetín dvakrát ujel a dal dva góly," povzdechl si Kuba. „Je těžké proti takovému soupeři prohrávat hned na začátku 0:0, ale hokej se hraje šedesát minut, takže byla spoustu času s výsledkem něco udělat," přidává.

Drtiči sice utkání zásluhou kontaktní branky Matuly zdramatizovali, další góly nepřidali a ve zbytku utkání marně dotahovali náskok nabušeného moravského rivala. „Vsetín má výborný a zkušený tým, který má cíl a jde si nekompromisně za ním. Hosty podržel brankář, navíc každou naši chybu potrestali gólem," připomíná Kuba.

Na Zimním stadionu Václava Nedomanského byla rozhodnuto po čtyřiceti minutách, kdy na světelné tabuli svítilo 1:5. „Do třetí třetiny jsme šli s tím, že dáme nějaké branky a zápas nevypustíme," popisuje Kuba.

Drtičům ke zkorigování výsledku nepomohly ani přesilové hry. Domácí hráli v početní výhodě téměř jedenáct minut, přesto se ve hře pěti proti čtyřem neprosadili. „Přesilové hry se oproti začátku sezony hodně zlepšily. Ale veškeré naše snažení o vstřelení branky tentokrát ztroskotalo na hostujícím brankáři," lituje hodonínský bojovník.

Slovácký celek i přes nepříjemnou prohru zůstal v druholigové tabulce třetí. Bronzovou pozici chtějí Peš a spol. uhájit i na ledě brněnské Techniky. Ani souboj s jihomoravským rivalem, který je s pouhými devíti body překvapivě poslední, ovšem nebude jednoduchý. „Musíme být hlavně disciplinovaní, hrát dobře v obraně a využívat šance. Věřím, že nás trenéři na Techniku dobře připraví. Pokusíme se z Brna přivézt tři body," dodává Kuba.