Trápily ho třísla, natrhl si postranní vaz a poranil přední křížový vaz, se kterým musel na začátku března na operaci. Jednadvacetiletý útočník si v loňském ročníku vytrpěl své.

„Letos se mi toho stalo opravdu hodně,“ hořce se pousmál Michal Kuba. Výčet jeho zranění by byl na malou brožuru. Posuďte sami. „Začalo to už v přípravných zápasech. Zranil jsem si rameno, měl jsem natržený úpon. Sice to bolelo, ale v té době se bojovalo o místa v sestavě, proto jsem si nemohl dovolit dát pauzu,“ vypráví Kuba, který nikomu o svém zranění neřekl a jako správný bojovník hrál i přes bolest. „Pak jsem dostal v Břeclavi bruslí do obličeje, a potom jsem ještě v sezoně párkrát schytal hokejkou. Celkem mě letos v obličeji šili čtyřikrát. Ale tou bruslí to bylo nejhorší. Kdyby to šlo kousek vedle, mohlo to dopadnout špatně,“ vzpomíná na nešťastný moment Kuba.

Rány v obličeji hodonínského útočníka nezastavily. „S těmito zraněními se normálně dá hrát. Jenže potom přišla jiná zranění, kvůli kterým jsem si musel dát od hokeje pauzu,“ říká.

Jako první se ozvala třísla. Tradiční bolest sportovců vyřadila Kubu na čtyři týdny. „Druhé vážnější zranění se mi stalo v utkání v Prostějově, kde jsem si natrhl postranní vazy a poranil přední křížový vaz,“ připomíná další zdravotní trable jednadvacetiletý forvard.

Zranění kolena přineslo dvouměsíční přestávku a zmiňovanou operaci. Zákrok Kuba podstoupil třetího března v Olomouci. „Plastiku předního křížového vazu mi dělal doktor českého národního týmu Radomír Holibka,“ informoval mladík.

V Hodoníně zase o Kubu pečuje Jozef Naď. „Tímto bych mu chtěl poděkovat,“ vzkázal odborníkovi Kuba, který zatím chodí pomocí berlí. „Po deseti dnech od operace jsem měl jít v Hodoníně na rehabilitaci, ale pan primář mi to nechtěl povolit, protože mi v koleni vytvořil výpotek. Přitom pan doktor, co mě v Olomouci operoval, mi řekl, že mám rehabilitovat i s tím výpotkem,“ pravil Kuba.

Ten doma nezahálel a začal rehabilitovat sám. „Na internetu jsem si našel pár cviků, tak podle nich cvičím. Zdá se mi, že je to každým dnem lepší,“ míní Kuba.

Útočník Drtičů začátek společné letní přípravy zřejmě nestihne. „Doktor mi před operací říkal, že bych mohl do tří měsíců trénovat na sto procent. Tak uvidím, jak to nakonec dopadne,“ uvedl Kuba.

Důraznému hokejistovi letní dril vůbec nevadí. „Suchá příprava k hokeji patří a já s ní nemám žádný problém. Vím, že co v létě natrénuji, tak v zimě potom prodám,“ nabídl svůj pohled.

Zatímco loni hodonínský tým v letní přípravě značně improvizoval, letos se budou Drtiči znovu připravovat společně. „Samozřejmě to vítám. Vždy je lepší trénovat ve skupině než sám. Můžeme se s kluky různě hecovat, soutěžit spolu,“ našel řadu pozitiv Kuba.

Jednadvacetiletý útočník patřil v minulé druholigové sezoně mezi příjemné překvapení hodonínského týmu. Mladý bojovník nasbíral v minulém ročníku dvacet bodů za jedenáct branek a devět asistencí. Ve čtvrtinálové sérii s Orlovou pak přidal další tři body.

Zda Kuba bude oblékat modro-oranžový dres i na podzim, zatím není jisté. „Rád bych zůstal. Zatím se mnou ale nikdo nejednal,“ řekl.

Hodonín by měl v příští sezoně znovu bojovat o nejvyšší příčky. A Kuby by rád byl u toho. „Pevně věřím, že se prosadím. Doufám, že se sejde dobrá parta a bude se hrát o přední místa tabulky, kam Drtiči bezpochyby patří,“ uzavřel Kuba.