Drtiči nezaskočili svého netradičního soupeře ani změnami v sestavě. Do branky se postavil útočník Petr Peš, gólman Kevin Rozum šel zase střílet branky. A zlínskému odchovanci se dařilo. Kolegu Lunera, který chytal za fanoušky SHK, překonal hned dvakrát. „Naposledy jsem hrál v útoku snad v deváté třídě. Byla to příjemná změna na konec sezony. I když jsem byl na ledě pár střídání, rozhodně mi to stačilo," usmíval se po utkání Rozum.

Mezi střelce se dvakrát zapsal i Zdeněk Kučera, který Lunera vůbec nešetřil. „Takové rány nedává ani v mistráku," dobíral si spoluhráče Jakub Sajdl.

Ten vyšel na rozdíl od bratra Martina, jenž se postavil druholigovému týmu, naprázdno. „Brácha, to je jiný šutér," smála se opora SHK.

Drtiči pojali zápas jako rozlučku se sezonou i s fanoušky. Úvod zahájili dost vlažně, a proto po střele Čecha zaslouženě prohrávali.

Hokejisté se rychle probrali a výsledek pěti góly v řadě otočili. „Kluci, šetřete nás trochu," prosil protivníka Michal Kurzer, který duel sledoval z hostující střídačky.

Pokorný a další borci v tradičních oranžovomodrých dresech rychle zvolnili a nechali bojovného soupeře snížit. Peše překonali Rákoczy s Kamilem Hurbanem.

Pak se prosadil na druhé straně Polesný, ale příznivci slováckého celku se dál bavili a nabídnutý prostor v útočném pásmu i s vydatným Pešovým přispěním trestali. Fanoušci zásluhou Hurbana, Kománka, Krátkého a Martina Sajdla dovedli zápas až do samostatných nájezdů. Oblíbená disciplína plná netradičního a bláznivého zakončení snad ani neměla poraženého. Bavili se totiž všichni. „Byl to krásný zápas. S jižanským derby se to moc srovnat nedá, ale i tak to bylo slušné," uvedl Robert Rákoczy.

Bývalý obránce Břeclavi pravidelně jezdí za hokejem s kamarádem Zbyňkem Čechem do Skalice, kde letos s týmem Farmářů vyhráli tamní ligu. „Hokej mě pořád láká, ale nemám na něj čas. Rodina má přednost," řekl Rákoczy.

Ten nastupoval v jiné formaci než Petr Kománek. „Podobné utkání už nějak nevnímám, protože proti klukům hraji již potřetí," prohlásil věrný fanoušek Drtičů, který páteční střetnutí inicioval. „Domlouvali jsme to na poslední chvíli, takže nebyl rozhodčí ani nešla časomíra. Každopádně jsme si to užili. Je to důstojné rozloučení se sezonou," dodal Kománek.

Snad bude příští zakončení ještě veselejší.

SHK Hodonín – Fanoušci SHK Hodonín 7:7, 2:1 na samostatné nájezdy

Branky: Kevin Rozum 2, Zdeněk Kučera 2, Martin Dufek, Michal Kuba, David Polesný – Kamil Hurban 2, Martin Sajdl, Zbyněk Čech, Robert Rákoczy, Petr Kománek, Adam Krátký. Rozhodčí: Bárta. Diváci: 50.

Rozumovi pár střídání stačilo

Hodonín – V útoku se objevil po více než pěti letech. Tak dlouho čekal brankář Kevin Rozum na podobné utkání. Dočkal se až v pátek, kdy společně s dalšími Drtiči nastoupil proti výběru fanoušků Hodonína. Exhibiční duel nakonec skončil 7:7.

K divoké remíze přispěl dvěma góly i zlínský odchovanec. „Byla to příjemná změna na konec sezony. I když jsem byl na ledě pár střídání, rozhodně mi to stačilo," usmíval se gólman, který ve středu 11. března oslaví dvaadvacáté narozeniny. Své tradiční místo přenechal mazáku Pešovi a postavil se vedle Sajdla na křídlo první formace. „Naposledy jsem hrál v útoku snad v deváté třídě. Ve zlínském dorostu a juniorce nám to totiž trenéři zakazovali. Báli se, že bychom se zranili," řekl Rozum. I když páteční střetnutí netrvalo ani hodinu, bývalý brankář Zlína a Prostějova si docela mákl. „Je to jiný pohyb než máme my brankáři. To samé může říct Pešák. I když šlo na něj pár střel, měl toho za hodinku docela dost," dodal Rozum.

Brankáře Peše potrápila výstroj

Hodonín – Navlékl si betony, nasadil vyrážečku, lapačku. Nasadil masku, dres s netradičním číslem devětadvacet a vyrazil na led. Hodonínský útočník si na konci sezony vyzkoušel roli brankáře. Že to gólmani nemají jednoduché, se v zápase s fanoušky přesvědčil rodák ze Znojma hned několikrát.

Zkušenému forvardovi nedělaly problémy střely příznivců, ale spíše těžká výstroj. „V ní je samozřejmě největší rozdíl. V té brankářské se moc hýbat nedá," říká Peš. Tomu se do útoku nechtělo, a tak se postavil do branky. Padesátku diváků pobavil pohybem i netradičními zákroky. „Kluci mě nastřelovali, já jsem jenom stál nebo ležel," smál se Peš, který pochyal i většinu samostatných nájezdů.

Dvaatřicetiletý hokejista se při exhibičním utkání stejně jako většina aktérů dobře bavil. „Chtěli jsme se fanouškům omluvit za sezonu, která nebyla tolik povedená. Snad měli aspoň trochu radost," dodal Peš.