Břeclavský asistent Prachař v Břeclavi působí od počátku prosince, kdy skončil jako hlavní trenér Velkého Meziříčí. Se svým současným týmem se zřejmě podívá do předkola play–off.

Hokejisté Břeclavi mají nyní za sebou povedenou sérii. Hraje v tom roli i to, že nemáte na rozdíl od soupeřů tak rozsáhlou marodku?
Určitě. Ty lajny, jak jsme je na počátku sestavili, se sehrály. Kluci hrají bez zranění. To nám vyšlo a přináší to ovoce. Chřipky jsme nějak překonali, byla tu jen nějaká nachlazení. Oproti ostatním nám to poskytuje určitou výhodu. Podle toho, co jsem slyšel, tak s tím měla Břeclav problém na začátku sezóny.

Blíží se předkolo play–off, díváte se na to, na jaké soupeře byste mohli narazit?
My si soupeře nevybíráme. Máme splněný plán záchrany, což byla priorita, a teď už můžeme udělat jen něco navíc. Hrajeme v klidu. Samozřejmě by bylo příjemné narazit v předkole na Hodonín, bylo by to derby, plný stadion lidí, kluci by se dokázali na takové utkání vyhecovat. Snažili bychom se je aspoň trošku potrápit. Pořád lepší jet kousek do Hodonína, než někam na sever Moravy, do Opavy nebo Valašského Meziříčí.

V posledních utkáních byla cítit ze strany diváků i soupeřů ve Velkém Meziříčí a ve Žďáru nevraživost vůči vám i vašemu synovi. Vnímáte to?
Já už to ani nevnímám, to je pořád dokola. Dělal jsem tam (ve Žďáru) hokej na úrovni a oni se pořád na něco vymlouvají. Dívají se pořád na mě, jako bych za to mohl. Spíš by se měli dívat na hru. Já už jsem tam jezdil nějakou dobu s Kolínem a Chrudimí a vždycky jsem tam vyhrál. Oni to asi špatně nesou.

Smlouva vám v Břeclavi v dubnu končí. Jak to s vámi vypadá do budoucna?
Mám již několik nabídek z jiných klubů, musím zaklepat, že ten zájem o mne je. Všechno ale závisí na zdejším vedení, jestli projeví zájem o moje služby a dohodneme se, budeme tu, třeba i se synem, nadále. (mat)