Po více než půl roce opět oblékl hodonínský dres. Objevil se společně s Lukášem Komárkem v první obranné formaci. Úvodní zápas ve staronovém působišti si představoval asi trochu jinak. Drtiči sice nakonec s Velkým Meziříčím vyhráli na samostatné nájezdy, přesto neměl obránce Pavel Březina mnoho důvodů k radosti. V závěru druhé třetiny inkasoval desetiminutový trest, na konci zápasu spálil obrovskou šanci. „To měla být branka, mohli jsme vyhrát,“ nevymlouval se po zápase Březina.

První zápas máte za sebou. Jaké jsou vaše pocity krátce po utkání?

Jsem hrozně zklamaný. Ten začátek byl strašný. Jsme si asi mysleli, že se porazí sami. Pak jsme to otočili, dokázali, že máme sílu. My jsme měli několik šancí. Bohužel jsme je nedokázali proměnit.

Jak vám bylo za velmi nepříznivého stavu 0:3? Takový začátek jste asi nečekal?
To bylo těžké. My jsme si pak něco řekli v kabině. Že musíme hrát úplně jinak. Musíme hrát lépe do těla, lépe bruslit. Do desáté minuty jsme byli pořád u nich. Pak se to otočilo, oni měli nějaké přesilovky. Chce to prostě více gólů. Je to škoda.

Jak se vám hrálo společně s Komárkem v první formaci?
Hrálo se výborně. Tam jsou skvělí hráči. Ten útok, to je to nejlepší, co tady je. I s Komárkem jsme spolu trénovali. Takže žádný problém nebyl.

Vy jste inkasoval v závěru druhé třetiny osobní trest. Můžete prozradit, za co jste ho vůbec dostal?
To bych taky rád věděl. Tam byla mela u branky. Ten hráč na mě něco pokřikoval, já jsem k němu jel. Něco jsem jakoby naznačil, ale pak jsem si to rozmyslel, jelikož jsem nechtěl být vyloučený. Jel jsem pryč. Pak mi bylo vysvětleno, že nemám ani nic naznačovat, a dostal jsem osobní trest.
Vy jste se ocitl v závěru utkání v obrovské šanci, ale zaváhal jste.

To měl být gól. To byla úplně stoprocentní šance. Mohli jsme vyhrát. Moje chyba. Útočníci si to nahráli, já jsem tam sjel a myslím, že Petr Peš mi to skvěle nahrál před bránu. Je to moje chyba. To je, jako když gól zaviníte. To měla být branka, mohli jsme vyhrát.

Jak velký rozdíl v kvalitě hráčského kádru je mezi loňským Hodonínem a tím letošním?
Je to stejné. Možná, že teď je tady ještě větší síla. My jsme dneska měli spoustu šancí. Musíme dávat góly. Pak si myslím, že by to mohlo být lepší než minulý rok.

Co očekáváte od letošní sezony v Hodoníně? Jaké jsou cíle?
Byl bych moc rád, kdybychom postoupili dál než minulý rok. Loni jsme přešli přes první kolo. Teď kdyby to bylo o stupínek výš. Chceme jít co nejdál.

A vaše osobní ambice?
Předvádět dobré výkony, hrát co nejlíp v Hodoníně a odvděčit se tady těm skvělým fanouškům