„Měl jsem to velice jednoduché, když mi přihrál Popo a dával jsem puk do prázdné,“ popsal první trefu v oranžovomodrém Michal Brzobohatý.

Za dalších jedenáct minut se jednadvacetiletý hodonínský forvard radoval podruhé. Tentokrát to měl těžší, byť jeho tým hrál přesilovku. „Za bránou jsem dostal puk a před ní byli všichni obsazení, tak jsem to zkusil sám a bekendem jsem to dal gólmanovi mezi nohy,“ přiblížil svůj druhý úspěch Brzobohatý.

Hodonínská třiadvacítka ale uznala, že se v první polovině se Drtiči trápili. „Hosté dobře bránili střední pásmo a hráli dobře do těla. Těžko jsme se k nim dostávali. Museli jsme nastřelovat puky a dojíždět si za nimi. Ze začátku se nám to moc nedařilo,“ uznal odchovanec Komety.

Ten si v průběhu zápasu zahrál ve zcela jiných útocích. V první třetině hrál s Hollým a Bartákem, ve druhé s Popolanským a Hozou a ve třetí spolupracoval i s mladíčkem Vrbou. „Ale jsem spokojený. Bylo to docela dobré,“ usmíval se autor dvou branek. Nejvíce mu ale vyhovovala spolupráce s Tomášem Popolanským. „S Tomášem jsem hrával už v juniorce Komety. I po roce, co jsme spolu nehráli, tak si nejlépe rozumím právě s ním,“ uvedl nadějný útočník.

V Hodoníně se mu líbí. „Zatím jsem velice spokojený. Je to tady super a nemám si na co stěžovat,“ usmíval se forvard, který má v jednadvaceti letech už téměř padesát druholigových startů. Všechny v dresu Techniky. „Hodonín má víc kvalitních hráčů než Technika. Velký rozdíl je i v trénincích, tady se chodí víc naplno. Je tady také větší konkurence,“ porovnal druholigové kluby Brzobohatý.

Navíc se mu líbí i hodonínská divácká kulisa. „Už z loňska jsem věděl, že tady chodí na hokej hodně lidí. A letos mě překvapilo, že i na přípravu jich chodí docela dost,“ smekl hodonínský útočník.

Ten má zkušenosti i se severočeským hokejem. Ještě v dorostu hájil v několika zápasech barvy Chemopetrolu Litvínov. „Měli problémy, aby nespadli. A já jsem v Kometě dával docela dost gólů a dařilo se mi, tak si mě vybral pan Rosol, abych jim pomohl,“ zavzpomínal na juniorské angažmá Brzobohatý. V Litvínově tedy i bydlel.

Nyní jej ale zajímá nová sezona. „Už se těším, až začnou mistráky a zápasový kolotoč. Přípravné zápasy jsou taky dobré, ale pořád se přehazují lajny. Zatím to není úplně ono, ale do mistráků to bude v pohodě,“ dodal Michal Brzobohatý.