„Je to škoda, protože jsme si chtěli odvést nějaký ten bodík," posteskl si hostující trenér Svatopluk Kosík. Ten měl po ruce nového asistenta Vladimíra Vlka a k dispozici další posilu z Havlíčkova Brodu Radka Novotného. Ani dvojice nováčků ovšem body Hodonínu nezajistila.

Drtičům se totiž středeční duel v Ostravě příliš nepovedl. Domácí hráči se do slováckého celku zakousli od první minuty a Kotvan v brankovišti SHK měl plné ruce práce. Oslabení a následné šance Peslara a Krayzela ještě hosté přežili bez úhony, ale v sedmé minutě už kapitulovali. Střelu Seidlera dorazil za Kotvanova záda někdejší hráč Hodonína Martin Buček. „Do zápasu jsme nastoupili zle. Chybělo nám nasazení i pohyb. První třetinu jsme po zásluze prohráli," řekl Kosík.

Poruba byla i nadále aktivnější. Druhý gól přidal v početní výhodě Martin Buček. „První třetina z naší strany byla bezchybná, podali jsme výborný výkon. Hráli jsme jednoduše do brány, měli jsme více ze hry a zaslouženě vedli 2:0," uvedl domácí trenér Roman Kotala.

V posledních vteřinách úvodního dějství šli hosté opět do čtyř a v tomto počtu hráčů začínali i druhou dvacetiminutovku. Oslabení ale tentokrát Drtičům vyšlo a naopak v něm mohli sami udeřit. Na rány Špoka a Novotného byl však Tihlář připraven.

Hodonínští hokejisté se ale přeci jen dočkali kontaktní branky. Ve 25. minutě zamířil v přesilové hře přesně od modré čáry Petr Peš a Drtiči byli rázem ve hře.

V polovině zápasu se Hodonínu naskytla možnost přesilovky pěti proti třem. Nabídnutou příležitost Drtiči zužitkovali a vstřelili vyrovnávací branku. Kříž vyhrál buly na Martina Špoka a navrátilec do sestavy SHK zamířil přesně.

Do dvou třetinách tak na světelné tabuli pětitisícové haly, v níž zápasu přihlíželo pouhých dvě stě padesát diváků, svítilo skóre 2:2. „Ve druhé třetině se vše zlepšilo, chlapci bruslili a výsledkem byly dvě branky v přesilovkách," pronesl Kosík.

Závěrečná část však vyzněla opět lépe pro domácí mužstvo. Drtičům chyběla především častější střelba. Ve třetí třetině vyslali Kosíkovi svěřenci na domácí klec jen čtyři střely, což je málo.

Rozhodnutí přišlo v polovině poslední dvacetiminutovky. V přesilovce pěti proti čtyřem procedil s velkou dávkou štěstí puk do hodonínské brány Lukáš Vrána, který tečoval střelu Prokopa.

„Ve třetí třetině se hrálo kdo z koho. Po naší chybě jsme dostali třetí branku a prohráli. V koncovce nám chybí jednoduchost a postrádám i více střelby," řekl Kosík.

Drtiči se v závěru snažili o vyrovnání, ale když v největší příležitosti Vondráčkovi projel puk pod čepelí a s následnou střelou neuspěl ani Jurásek, odjíždí Hodonínští ze Slezska s prázdnou.

„Druhou třetinu jsme pustili Hodonín našimi fauly do hry a on v přesilovkách srovnal. Věděli jsme, že poslední část musíme odehrát jako tu první. Naštěstí nám to tam spadlo a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli," uvedl kouč Poruby

HC RT TORAX Poruba – SHK Hodonín 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Branky: 7. Buček (Seidler, Vrána), 20. Buček (Seidler, Javín), 49. Vrána (Prokop, Seidler) – 25. Peš (Komárek, Jurásek), 30. Špok (Kříž). Rozhodčí: Šutara – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. Diváci: 250. Střely na branku: 33:17.

Poruba: Tihlář (Rudl) – Šindelář, Javín, Slavík, Wolf, Peslar, Prokop – Zachar, Videlka, Krayzel – Buček, Seidler, Pavlačka – Vaněk, Kysučan, Sedlář – Piják, Vrána, Rosypka

Hodonín: Kotvan (Barus) – Pokorný, Skočovský, Komárek, Miklík, Koukal, Laporte, Kučera, Novotný – Špok, Kříž, Vondráček – Peš, Jurásek, Vrba – Charvát, Škorík, Kuba – Velechovský, R. Smetana, Belisle.