Jejich místa zaujme nová trojice. Juniory SHK povede jako hlavní trenér Josef Doležal. Asistovat mu budou dva bývalí hodonínští hokejisté Otakar Čajka a Tomáš Janota. Zprávu uvedly oficiální stránky hodonínského klubu. Informaci potvrdila předsedkyně SHK Jana Gajošová

„Hlavním důvodem jsou neuspokojivé výsledky. Chceme dát mužstvu nový impuls a pro Hodonín udržet juniorskou ligu,“ uvedla Gajošová.

Mladí Drtiči jsou v tabulce se šesti body poslední. V šestnácti zápasech dokázali vyhrát pouze třikrát. Ostatní utkání prohráli. Všechny výhry si navíc připsali v domácím prostředí, venku nebodovali vůbec.

Premiérový ročník přitom juniorům SHK vyšel nad očekávání dobře, Hodonín se s předstihem zachránil a navíc se dostal mezi osm nejlepších týmů. „Musím říct, že je určitě spokojenost s tím, že jsme soutěž udrželi,“ tvrdil na konci loňské sezony Buřič.

Po výborném ročníku však přišel pád, který se ani zkušenému kouči nepodařil zastavit. Junioři se bez tahounů z minulé sezony trápí, s nejmenším počtem nastřílených branek se krčí na posledním místě.

Na letošní rok nebudou příliš v dobrém vzpomínat ani Buřič se Ševelou. Ti po Liboru Galkovi a Tiborovi Janásovi převzali v průběhu finálové série s Valašským Meziříčím první mužstvo, u Drtičů však vydrželi pouze sedm kol. Hodonín si pod jejich vedením připsal v šesti zápasech dvě vítězství a čtyři porážky. Osudným se úspěšným mládežnickým trenérům stalo derby s Břeclaví.